Salon Sąsiedzki: aktorzy, przekąski, animacje i muzyka


Już w najbliższy weekend w ramach projektu Kulturalny Stary Rynek zapraszamy do odwiedzania Salonu Sąsiedzkiego, czyli strefy wypoczynku, relaksu i dialogu zlokalizowanej na świeżym powietrzu, na ulicy Zamkowej w Poznaniu. W sobotę czeka nas spotkanie z aktorami Teatru Polskiego, a niedziela przeznaczona jest dla muzyków i solistów.

– Salon Sąsiedzki to idea spotkań, spotkań społeczności związanej z naszą okolicą, to integracja, rozmowa, wymiana myśli, muzyka i akcja. Będziemy Wam przybliżać nasze pomysły na rozwój naszego fyrtla, będziemy snuć fantazje i mam nadzieje je realizować z czasem. Będziemy zbierać Wasze historie, stwórzmy mitologie naszego miejsca. W okolicach ul. Zamkowej rozkładamy dywan na nim stoliki i taborety, fotele, stoliki szachowe, ustawiamy radio i kwiaty w doniczkach – informuje Rafał Wąsowicz z Estrady Poznańskiej.

Sobotnie śniadania szykowane przez Kuchnie Dla Dragona, zaanimują aktorzy z Teatru Polskiego w Poznaniu którzy w przebraniu, krążąc po najbliższej okolicy, zachęcać będą do zapoznania się ze sobą sąsiedzkiej społeczności, a turystom opowiadać będą o zasłyszanych przy stoliku historiach. Opowieści będą spisywane przez zaproszonego do współpracy reżysera, by w przyszłości (może w przyszłym roku) stały się kanwą do powstania spektaklu czy żywego przewodnika po naszym trójkącie Staro Rynkowym. W centrum działania Salonu Sąsiedzkiego mają znaleźć się: ul. Zamkowa, ul. 23 lutego czy ul. Masztalarska. Początek o godz. 11:00.

– W niedzielę z kolei, przy popołudniowej herbacie, kawie i ciastkach będziemy poznawać kolejne ludzkie historie i historie fyrtla, będziemy grać w szachy, bierki i warcaby. W ten dzień również zapraszamy artystów. Tym razem solistów-muzyków i nie chcemy ograniczać się do muzyków estradowych, w naszym kręgu zainteresowań są także muzycy uliczni, którzy mogliby odnaleźć tu swoje miejsce – dodaje Wąsowicz. Początek niedzielnego salonu o godz. 14:00.

Dodaj komentarz