Ryszard Grobelny przedstawił liderów list do Sejmiku


Dziś  prezydent Poznania Ryszard Grobelny przedstawił liderów swoich list wyborczych w poszczególnych okręgach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Bezpartyjny komitet wyborców „Teraz Wielkopolska” chce w wyborach zdobyć od 20 do 30 procent głosów.

Ryszard Grobelny o zamiarze stworzenia szerokiego porozumienia dla lokalnych działaczy z całej Wielkopolski poinformował pod koniec lipca na Twitterze.

 

– Będzie to lista wielkopolskich działaczy lokalnych na jesienne wybory, firmowana moim nazwiskiem. Chętni do współpracy cały czas się zgłaszają – napisał wówczas.

 

Miesiąc później zaprezentował w Poznaniu liderów list do Sejmiku Województwa.  Jak podkreśla prezydent Poznania to przedstawiciele regionu, zniesmaczeni dotychczasowymi działaniami głównych partii politycznych, wyszli z inicjatywą wspólnego startu.

 

–  Partie jakby zapomniały, że poza Warszawą też jest Polska. Dodatkowo partie z Wielkopolski zatraciły swoją wielkość. Wielkopolska nie ma godnej reprezentacji w Warszawie. Proszę mi wymienić ilu ministrów, doradców czy nazwisk liczących się w stolicy mamy z Poznania? Niewielu – wylicza Ryszard Grobelny. Według Niego to wina słabości partii politycznych. Nie ma wśród nich osób, które chciałyby zawalczyć o Wielkopolskę. Nie ma co się dziwić, że Wielkopolanie traktują partie z coraz większą rezerwą.

 

Ryszard Grobelny chce zmienić Wielkopolskę łącząc, Komitetem firmowanym jego nazwiskiem, lokalnych działaczy znanych przede wszystkim ze swojej pracy organicznej i zasług dla poszczególnych regionów. W sześciu okręgach Ryszard Grobelny stawia na silnych kandydatów, cieszących się dużym poparciem i sympatią wśród wyborców. W okręgu kaliskim liderem jest Stanisław Krakowski, obecny wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego i kandydat na prezydenta tego miasta.

W  Lesznie liderem jest generał Waldemar Jarczewski, wielokrotny dowódca operacji policyjnych na terenie naszego województwa, był odpowiedzialny między innymi za bezpieczeństwo Jana Pawła II podczas wizyt Ojca Świętego w Licheniu. Nadzorował przygotowania polskiej Policji do zabezpieczenia mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Także w maju 2012 roku, jako przedstawiciel polskiego MSW został oddelegowany na Ukrainę, aby współpracować z tamtejszym MSW nad bezpieczeństwem Turnieju.

 

Region koniński reprezentuje Elżbieta Siudaj-Pogodska. Kobieta, która swoje życie zawodowe związała z edukacją, samorządem i pomocą potrzebującym. Wieloletnia dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, który pod jej przywództwem stał się jednym z najlepszych w kraju. Zajmowała się tworzeniem projektu ustawy o systemie oświaty z 1991 roku oraz reformy finansowania oświaty samorządowej. Wolontariuszka fundacji Mielnica, inicjatorka powstania żywego pomnika Jana Pawła II w postaci hospicjum w Koninie, obecnie pełni funkcję zastępcy kierownika Wydziału Oświaty UM w Koninie.

Na poznańskiej liście znajdują się tak znamienite osoby jak Dariusz Lipiński.  Liderem pilskiej listy jest Grzegorz Piechowiak. Społecznik, który doprowadził między innymi do powstania w Pile Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie młodzi ludzie, np. z rodzin o niskich dochodach, mają szanse na zdobycie wyższego wykształcenia. Dzięki jego zaangażowaniu i pomocy w organizowaniu unijnych pieniędzy, od 2011 roku powstały 64 nowe firmy w 5 powiatach. Przyczynił się także do budowy nowego ujęcia wody w Dobrzycy dla Piły.

W powiecie  poznańskim, liderami będą Ryszard Grobelny oraz Rafał Marek, wiceburmistrz podpoznańskiego Lubonia.

 

Dodaj komentarz