Rynek mieszkaniowy znów z rekordem


Branża mieszkaniowa notuje kolejne rekordowe statystyki dotyczące liczby lokali oddanych do użytku. Rozpoczęto kolejne budowy. Także na ten rok deweloperzy zaplanowali start kolejnych projektów.

Według informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny, w okresie od marca 2017 do marca 2018 zostało oddanych do użytkowania ponad 180 tysięcy mieszkań, co jest najlepszym od lat wynikiem w Polsce.

Branża mieszkaniowa nie zwalnia, co jest zauważalne gołym okiem. Bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami potwierdzają marcowe Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu oraz zorganizowane przez Agrobex tydzień później drzwi otwarte – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Deweloper rozwija poznańskie projekty mieszkaniowe Wilczak 20 i Nowe Żegrze oraz inwestycje Radosna III w Zalasewie  i Osiedle Słoneczne w Szamotułach.

Warto zaznaczyć, że już 2017 rok był niezwykle udany dla branży. Jak wskazuje opracowanie Budownictwo mieszkaniowe I-IV kwartał 2017 roku, przygotowane przez GUS, w województwie wielkopolskim znacznie wzrosła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto we wskazanym okresie i w porównaniu do roku 2016.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz