Ruszyło III Forum Rozwoju Miast


Jak powinno wyglądać nowoczesne smart city i w jaki sposób służyć swoim mieszkańcom? Przez najbliższe dwa dni będą się nad tym zastanawiać uczestnicy III Forum Rozwoju Miast w Poznaniu. Gościem specjalnym międzynarodowej konferencji jest Charles Montgomery, autor bestellera „Miasto szczęśliwe”.

– Naukowcy szacują, że za kilkadziesiąt lat w miastach będzie mieszkać połowa ludzkości, przed nami więc duże wyzwanie – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otwierając Forum. – By zmieniać Poznań na lepsze, możemy czerpać z doświadczeń innych miast zachodniej Europy, wprowadzać dobre praktyki, nowe technologie. Mój cel jest jasny: chcę, by w Poznaniu dobrze czuł się każdy jego mieszkaniec, niezależnie od swojej zamożności, światopoglądu, wyznania czy orientacji seksualnej. By w naszym mieście żyło się dobrze i we wzajemnym szacunku.

Tegoroczne Forum Rozwoju Miast to już trzecia edycja międzynarodowej konferencji, która jest miejscem wymiany doświadczeń i dobrych praktyk ekspertów z całej Europy. Biorą w niej udział naukowcy i studenci, profesjonaliści z branży energetycznej, a także przedstawiciele władz miast i regionów. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Schodyjex pisze:

    Ale chyba juz znalazlem :)

Dodaj komentarz