Rusza Strefa Kibica w Poznaniu


W Strefie Kibica sport nie będzie kończył się na oglądaniu meczów. Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim. Formuła turnieju nawiązuje do zasad, które obowiązują na Mundialu. Uczestnicy zostaną podzieleni na 8 grup po 4 zespoły. Drużynom zostaną przydzielone podczas losowania nazwy, które będą odpowiadać nazwom państw biorącym udział w Mistrzostwach Świata.

Nie tylko sport

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski do odwiedzenia najbardziej barwnej Strefy Kibica w Polsce – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Wierzę, że będzie ona łączyła wielkie emocje sportowe z doskonałą zabawą dla całych rodzin. Nasza Strefa będzie miejscem pełnym zabawy i aktywności przez cały czas, nie tylko podczas meczów.

Równolegle ze Strefą Kibica wystartuje Lato na Targach, czyli m.in. strefa wypoczynku, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci oraz przede wszystkim moc aktywności codziennie od 10:00 do 20:00. Każdy znajdzie coś dla siebie: powraca kino letnie w czwartkowe wieczory, czytelnia czy strefa odpoczynku. Targi oddają do dyspozycji kibiców i gości Lata na Targach ponad 15.000 m2 przestrzeni!

Dobry klimat zagwarantuje strefa wypoczynku, gdzie w oczekiwaniu na kolejną porcję sportowych zmagań będzie można spokojnie spędzić czas. Na terenie strefy będzie też plaża z leżakami. Najmłodsi kibice i uczestnicy Lata na Targach będą mogli skorzystać z placu zabaw, piaskownicy i boiska, z warsztatów plastycznych i artystycznych, piłkarskich zajęć z Akademią Reissa, spotkań z bajkowymi bohaterami czy gier podwórkowych i planszowych.

Pokazy kina plenerowego rozpoczną się 14 czerwca. W trakcie Lata na Targach czynne będzie boisko do siatkówki plażowej i strefa aktywności pod dachem, czyli 3600 m2 powierzchni dostępnej bez względu na pogodę.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz