Rusza budowa kolejnego odcinka RoweLove Rataje


Rozpoczynają się prace przy budowie kolejnego odcinka traktu pieszo-rowerowego RoweLove Rataje.

Powstanie kolejny odcinek łączący Maltę z terenami nadwarciańskimi. Ścieżka przebiegać będzie od ul. Zamenhofa wzdłuż ul. Na Skarpie na os. Piastowskim.

Z realizacji projektu skorzystają nie tylko rowerzyści, gdyż w jego ramach zostanie wyremontowany również chodnik na ul. Na Skarpie. Mieszkańcy osiedla zyskają wygodny trakt pieszy, a rowerzystom łatwiej będzie dojechać z ratajskich osiedli nad Wartę.

Nowy odcinek RoweLove Rataje będzie miał ok. 350 metrów. Dodatkowo, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła i wzdłuż miejsc postojowych na ul. Na Skarpie, zostanie przebudowany istniejący chodnik na długości ok. 200 metrów.Droga rowerowa będzie o nawierzchni bitumicznej a chodnik z kostki betonowej. Wykonane zostanie również oświetlenie, tak by z nowego połączenia można bezpiecznie korzystać również po zmroku.

Prace powinny zakończyć się jesienią tego roku. Zgodnie z umową wykonawca ma 120 dni na ich wykonanie. Koszt inwestycji to ponad 730 tys. zł.

Po zakończeniu całości prac powstanie bezpieczne, estetyczne połączenie terenów nadwarciańskich, ratajskich osiedli z Maltą. Realizacja projektu rozpoczęła się w 2013 roku w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wykonania zostanie jeszcze ostatni odcinek „L” – wzdłuż linii tramwajowej prowadzącej od ul. Jana Pawła II do ul. Piaśnickiej. Zostanie on wykonany równocześnie z remontem tego odcinka trasy tramwajowej.

Źródło: poznan.pl

Dodaj komentarz