Rozwód Figara po raz ostatni w Poznaniu


To już ostatnia szansa, żeby zobaczyć ten znakomity spektakl w Poznaniu! Nominowany do International Opera Awards 2017 w kategorii World Premiere „Rozwód Figara” Eleny Langer  24 i 26 listopada zaprezentowany zostanie po raz ostatni w Tetrze Wielkim.

Ta nawiązująca do historii Figara,ale jednocześnie na wskroś nowoczesna opera powstała  w koprodukcji Szkockiej Opery Narodowej i Teatru Wielkiego w Genewie.

W kraju targanym rewolucją tajemniczy Major usiłuje doprowadzić arystokratyczną rodzinę Almaviva do rozpadu. Źródłem jego władzy nad ludźmi jest znajomość ich głęboko skrywanych tajemnic. Major nie zawaha się knuć podstępnych intryg, użyć szantażu i manipulować uczuciami bohaterów. Zamek rodziny Almaviva, niegdyś miejsce gorących romansów i szalonych zabaw, zostaje przemieniony w przytułek dla psychicznie chorych.

Realizacja to owoc współpracy rosyjskiej kompozytorki młodego pokolenia Eleny Langer oraz jednej z najbardziej uznanych osobowości współczesnej opery, brytyjskiego librecisty i reżysera Davida Pountneya. Spektakl został stworzony jako zwieńczenie trylogii o Figarze i jest kontynuacją losów postaci znanych z „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego i „Wesela Figara” Mozarta. Ta przewrotna parabola społeczeństwa w momencie przewrotu ukazuje indywidualne konsekwencje wielkich wydarzeń. Reżyseria Davida Pountneya, uznanego w Polsce i świecie twórcy odniosła się do problemów współcześnie tak bardzo aktualnych. Kompozycja Eleny Langer nawiązuje do tradycji wielkich oper neoklasycznych, mistrzowsko łącząc operową wokalistykę i XX-wieczny symfonizm z tangiem, kabaretem i teatralną groteską.

Wspaniałe kreacje  w tym przedstawieniu stworzyli  Alan Oke jako demoniczny Major i Joanna Freszel jako zmysłowa Susanna.

Mieliśmy jedno dwuosobowe zaproszenie na wybrany termin!

Konkurs trwał do 22 listopada do godz. 20. Laureata poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Spektakl objęty honorowym patronatem Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce

REALIZACJA:

kierownictwo muzyczne Katarzyna Tomala
reżyseria David Pountney
przekaz reżyserski Robin Tebbutt
scenografia Ralph Koltai, Robin Don
kostiumy Sue Blane
reżyseria świateł Linus Fellbom
OBSADA:

Count STANISŁAW KUFLYUK
Countess MAGDALENA NOWACKA
Susanna JOANNA FRESZEL
Figaro ROBERT GIERLACH
The Cherub TOMASZ RACZKIEWICZ
Angelika JOANNA KĘDZIOR
Serafin MAGDALENA WACHOWSKA
The Major ALAN OKE
Pokojówka I MARTA KOSTANCIAK
Pokojówka II WIESŁAWA URBANIAK
orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Fot. Bartłomiej Barczyk

 

Dodaj komentarz