Nowy blok szpitala za 18 mln


5 supernowoczesnych sal operacyjnych wraz z centralną sterylizatorią powstanie w ramach II etapu budowy bloku operacyjnego w  szpitalu w Puszczykowie. Dziś podpisana została umowa z wykonawcą prac. Inwestycja nie tylko zapewni bardzo wysoki komfort pracy lekarzom i pielęgniarkom, ale przede wszystkim podniesie jakość opieki nad pacjentami i sprawi, że lecznica w Puszczykowie będzie w ściślej czołówce najnowocześniejszych szpitali w Wielkopolsce!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami nowy blok będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów  już pod koniec przyszłego roku.

Starosta poznański Jan Grabkowski nie ukrywał, że z tą inwestycja wiąże spore nadzieje.

…”Szpital – dobry szpital już teraz – z tak nowoczesnymi  salami operacyjnymi  będzie jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku usług medycznych. 15 miesięcy minie szybko, firma wyłoniona z przetargu specjalizuje się w budowaniu tego typu obiektów, miejmy nadzieję , że wznoszenie i wyposażanie tego obiektu przebiegnie równie sprawnie, a  budowa tej  niezwykle ważnej  inwestycji  zakończy się sukcesem”…

Przypomnijmy, że w szpitalu od ponad roku działa już zrealizowany w ramach I etapu nowy szyb windowy. Umożliwi on bezpośredni transport chorych z oddziałów na blok operacyjny.

Podpisana dziś umowa pomiędzy prezes szpitala i głównym wykonawcą zakłada realizację zadania w ciągu 15 miesięcy. Koszt budowy wyniesie blisko 18 mln zł. A koszt wyposażenia to kolejne blisko 3 miliony złotych.

Ewa Wieja, prezes zarządu szpitala w Puszczykowie z dumą mówi o nowej inwestycji.

… Budynek , który powstanie zaprojektowany jest z uwzględnieniem najnowszych standardów wymaganych od tego typu obiektów. Będzie zintegrowany z systemem informatycznym szpitala. Nowe stoły operacyjne, nowa aparatura do znieczulania i oświetlenie – to wszystko bardzo poprawi komfort pracy lekarzy i pielęgniarek. Bardzo istotne jest też skrócenie drogi między centralną sterylizatornią a blokiem operacyjnym.  Ta inwestycja przenosi  warunki pracy i opieki nad pacjentem daleko w XXI wiek…

Obecnie szpital w Puszczykowie działa jako spółka akcyjna, która w całości jest własnością powiatu poznańskiego. Od 2004 roku po oddłużeniu placówki, powiat zainwestował w tę lecznicę około 100 mln złotych. Można właściwie powiedzieć, że ze starego szpitala zostały tylko mury, cała reszta jest nowa lub zmodernizowana. Wszystko po to, by chorzy mogli się leczyć w jak najlepszych warunkach. Placówka dysponuje  17 oddziałami, wyróżnia się posiadanym sprzętem i specjalistyczną kadrą medyczną. W tym roku zapoczątkowane zostanie też wdrażanie projektu elektronicznego obiegu dokumentacji pacjentów.

…Dzięki temu, mamy teraz nowoczesną i jedną z lepszych lecznic w regionie, a nawet w kraju. A dzięki najnowszej inwestycji szpital zyska nową jakość… – podsumowuje obecny na dzisiejszej uroczystości   Jan Grabkowski, starosta poznański.

Dodaj komentarz