Trwa sprzedaż biletów na musical „Virtuoso”!


Teatr Muzyczny w Poznaniu uruchomił sprzedaż biletów na polsko-amerykańską produkcję musicalową o Ignacym Janie Paderewskim pt. „Virtuoso”.

Twórcy opowiedzą historię o wspaniałym artyście, który wykorzystał swoją popularność, by pomóc swojej ojczyźnie odzyskać niepodległość. O tym jak z lwa salonowego został jednym z najbardziej wpływowych polityków na świecie. Gdyby żył w latach 70-tych, byłby gwiazdą pokroju Elvisa Presleya albo Beatlesów. Jego wpływ na masową wyobraźnię był tak wielki, że szał, który zapanował w Ameryce na jego punkcie, do dziś nazywany jest „Paddymanią”.

Libretto i muzykę napisał Matthew Hardy. Zapewniły mu one wygraną w kilkuetapowym konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Współpracy artystycznej podjął się Brian Kite – dziekan Wydziału Teatru, Telewizji i Filmu na renomowanej uczelni University of California, Los Angeles, utytułowany reżyser musicalowy odnoszący sukcesy w USA i Chinach. Mocna amerykańska reprezentacja będzie znakomitym uzupełnieniem pozostałych realizatorów. Reżyserii podjął się Jerzy Jan Połoński, który z powodzeniem zrealizował na scenie Teatru Muzycznego takie musicale jak: „Footloose”, „Pippin” oraz „Madagaskar – musicalową przygodę”. Choreografię przygotuje Paulina Andrzejewska-Damięcka, scenografię zaprojektuje Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman. Autorem polskiego tłumaczenia jest Lesław Haliński, a tłumaczem tekstów piosenek Przemysław Kieliszewski – dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. W postać Ignacego Jana Paderewskiego wcielą się Janusz Kruciński oraz Marcin Januszkiewicz. W obsadzie znaleźli się również między innymi: Anna Federowicz i Oksana Hamerska (Helena Górska / Paderewska), Barbara Melzer i Dagmara Rybak (Helena Modrzejewska), Joanna Rybka i Katarzyna Tapek (Helena Bibesco), Radosław Elis i Jarosław Patycki (Władysław Górski / Józef Piłsudski). Musical powstał z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza.

Z okazji premiery powstał również teaser dostępny na kanale YouTube Teatru Muzycznego:

PREMIERA: 12.09. godz. 19.00

SPEKTAKLE PRZEDPREMIEROWE: 10-11.09. godz. 19.00

SPEKTAKLE: 13.09. GODZ. 17.00, 17-18.09. godz. 19.00, 19.09. godz. 15.00 i 19.00, 20.09. godz. 17.00, 24-25.09. godz. 19.00, 26.09. godz. 15.00.

BILETY dostępne są w kasie Teatru Muzycznego, na www.teatr-muzyczny.pl oraz na Bilety24.

 

Dodaj komentarz