Fryzjer gwiazd Łukasz Zaleski stworzył autorskie Atelier Fryzur w Poznaniu


– Czy istnieje fryzura, która zawsze będzie modna?

– Jestem wielkim entuzjastą klasyki i minimalizmu. Uważam, że fryzura zawsze będzie modna o ile składać się na nią będą zdrowe i zadbane włosy. Sam jestem zwolennikiem półdługich włosów, prostych cięć, ładu i absolutnego porządku na głowie. Jeśli klientka posiada gęste włosy staram się to podkreślić, zawsze podchodzę do włosa z należytym szacunkiem eksponując jego naturę oraz urodę klientki. Często trzymam się zasady, że mniej znaczy więcej.

– A jaka fryzura twoim zdaniem króluje w tym sezonie?

– Zdecydowanie w tym sezonie królują włosy półdługie, prawdziwy renesans przechodzi ikona lat 90, czyli tzw. bob, obecnie w nieco innym wydaniu, bo również z grzywką. Włosy sięgające do obojczyków i proste ciecia są tym co zdecydowanie wyróżnia ten sezon. Najnowsze trendy we fryzurach 2018 to powrót w stronę kręconych włosów, grzywek i warkoczy. Co ciekawe ten sezon pokaże nam również, że kobiecość i seksapil to nie tylko długie bujne włosy ale przede wszystkim, krótkie, proste fryzury. Na wiosnę 2018 promuje się także fryzury retro i ozdoby do włosów.

– Czujesz się artystą?

– Fryzjerstwo to nie tylko rzemiosło, ale też sztuka, zatem można stwierdzić, że będąc fryzjerem można być po części i artystą. Jestem uzdolniony także w innych dziedzinach artystycznych, być może dlatego łatwiej, lecz nie zawsze przychodzi mi posługiwanie się  słowem „artysta”. Przez wiele lat śpiewałem i będąc absolutnie szczerym bardzo mi tego brakuje. Pierwsze pieniądze w życiu zarobiłem będąc nastolatkiem śpiewając w zespole wykonującym muzykę rozrywkową, który do dzisiaj, w odmienionym składzie, działa na rynku muzycznym. Zdobyłem nawet liczne nagrody na konkursach wokalnych w województwie wielkopolskim. Pamiętam moment, gdy nie byłem pewien, w jakim kierunku skierować swoje życie zawodowe, bo śpiew był i nadal jest moją wielką pasją. Wybrałem fryzjerstwo czego nie żałuję i mam poczucie, że był to kierunek doskonały, ale od pewnego czasu całkiem poważnie zastanawiam się jak na nowo wpleść muzykę w moje życie prywatne, jak i również zawodowe.

– Czy zachęcasz młodych, zdolnych szukających swojej zawodowej ścieżki, aby wybrali fryzjerstwo? 

– Uważam, że jest to zawód bardzo interesujący, umożliwiający ciągły rozwój, kontakt z ludźmi, ale też oferujący atrakcyjne wynagrodzenie. Fryzjerstwo uczy kreatywności, dokładności i dyscypliny. Jeśli ktoś szuka właśnie tego niech wybierze ten zawód! A tak całkiem serio uważam, że obecnie brakuje ścieżek edukacyjnych, które by szkoliły przyszłych fryzjerów, krawcowe czy jubilerów. Od pewnego czasu zastanawiam się nad tym, kto za kilkanaście lat naprawi nam buty czy wymieni pasek w ulubionym zegarku. Zachęcam młodych ludzi, aby wybierali i chcieli się kształcić w zawodach rzemieślniczych nie tylko we fryzjerstwie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

6 komentarzy

  1. Moeszkanka pisze:

    A ja jako mieszkanka z miejscowości z której Łukasz pochodzi cieszę się, że mimo rzucanych mu kłód pod nogi za swoją „inność” pozostał sobą, stał się artysta i jest można być tylko z niego dumnym.

  2. Jola pisze:

    Świetnie, ze takie gwiazdy zostają w Poznaniu, że np. Kasia Bujakiewicz nie przeniosła się do Warszawy itd, itd

  3. Piotr pisze:

    Dla mnie w tym wywiadzie najcenniejsze jest to, że Pan Łukasz zachęca do zdobywania zawodu, by mistrzów różnych specjalności (zegarmistrz, szewc itd) nie brakowało w przyszłości. Wydaje się, że to ginące zawody i pewnie takowych jest więcej

  4. Hania pisze:

    Ja też :)

  5. Renata pisze:

    Wspaniale, że taki mistrz pracuje w Poznaniu! Będę korzystała z jego usług!!!!

  6. Renata pisze:

    Wspaniale, że taki mistrz pracuje w Poznaniu!

Dodaj komentarz