Rozbudowa obwodnicy Poznania – dalsze prace przygotowawcze


Trwają prace przygotowawcze przed rozpoczęciem przebudowy autostrady A2 na wysokości Poznania. Budowa łącznic, które później wykorzystane zostaną do przejazdów pomiędzy pasami odbywa się w trakcie normalnego funkcjonowania autostrady i może powodować utrudnienia ruchu zarówno na autostradzie, jak i na ulicach Poznania. Główne roboty rozpoczną się 18 marca.

Przez pierwsze dwa weekendy marca prace toczyły się na autostradzie pomiędzy węzłami Zachód a Luboń. Wytyczane były tymczasowe pasy włączania się do ruchu oraz przewiązki na węzłach Poznań Komorniki oraz Poznań Luboń. Prace te odbywały się „pod ruchem” co powodowało utrudnienia na autostradzie, ale także na ulicach Poznania.

13 marca rozpoczęły się prace związane z poszerzeniem łącznicy na węźle Poznań Luboń.

Wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na odcinku 155km+870 – 164km+100. Prace są prowadzone również od węzła Poznań Zachód do węzła Poznań Luboń.

W nocy z 17 na 18 marca rozpoczną się prace na jezdni południowej w kierunku Warszawy oraz północnej (kierunek Świecko) pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki. Dla ruchu udostępniony będzie pas awaryjny. Wszystkie pasy ruchu będą miały szerokość 3,5 metra.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz