Rozalińska 13-tka po raz piąty


Rozalińska 13-tka, czyli bieg na dystansie 13 km prowadzący malowniczą trasą wokół Jeziora Lusowskiego, odbędzie się 1 czerwca. Zapisy trwają. Start zaplanowano na godz. 10 na osiedlu Rozalin w Lusówku (gm. Tarnowo Podgórne). Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.  

W tym roku Rozalińska 13-tka odbędzie się już po raz piąty. W czterech dotychczasowych edycjach biegu wzięło udział łącznie prawie 1000 biegaczy, a najlepszy osiągnięty wynik to 45:41. Patronat honorowy nad imprezą objął wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka. Pętla wokół Jeziora Lusowskiego uznawana jest za jedną z najpiękniejszych tras biegowych w Wielkopolsce. Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Organizatorzy przewidują również biegi dla najmłodszych w kilku kategoriach wiekowych. Na uczestników czeka także wiele atrakcyjnych nagród.

Każda kolejna edycja „Rozalińskiej 13-tki” cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Tomasz Ostajewski, przedstawiciel firmy Novum Plus, głównego organizatora wydarzenia. – Spędźmy Dzień Dziecka na sportowo. Zapraszamy serdecznie na nasze lokalne święto biegania i rodzinnego wypoczynku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz