Rondo Śródka otwarte dla kierowców


Po 18 dniach prac i prawie dwa tygodnie przed planowanym zakończeniem remontu na rondzie Śródka został otwarty przejazd dla samochodów i autobusów. Tramwaje, które obecnie nie kursują pomiędzy placem Wielkopolskim a Śródką, wrócą na swoje stałe trasy 2 września.

– MPK skończyło prace wchodzące w zakres drogowy na rondzie Środka. Od dzisiaj rana ruch kołowy odbywa się już normalnie. Remont łuków na rondzie był niezbędny ze względu na bezpieczeństwo i przyszłą modernizację ronda Rataje. Ruch tramwajowy na Śródkę wróci we wrześniu, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W związku z przywróceniem przejazdu drogowego na rondzie Śródka zamknięte zostały przewiązki przy ul. Wyszyńskiego. Samochody mogą już przejechać w stronę ul. Jana Pawła II po rondzie, a autobusy linii 167, 911 i T8, które dotychczas korzystały z przewiązki umożliwiającej bezpośredni wyjazd z dworca autobusowego, po wyjeździe z dworca Śródka objeżdżać będą rondo i zatrzymywać się będą na przystanku za rondem w kierunku katedry.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz