Rodzinne Kolędowanie w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu (ZDJĘCIA)


Czas Bożego Narodzenia to chwila zadumy, życzliwości oraz przebaczenia, ale to również czas radości, śpiewu i wspólnoty. Wspólne kolędowanie to ważny element polskiej tradycji i salezjańskiej szkoły. W Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu Rodzinne Kolędowanie odbyło się już szósty raz.

Jak zgodnie stwierdzają rodzice i dyrekcja jest to bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu ZSS, ponieważ szkoła jest bardzo rodzinnym miejscem. Można tak o niej powiedzieć z dwóch powodów. Po pierwsze panuje tutaj bardzo rodzinna atmosfera. Wielu uczniów podkreśla, że to ich drugi dom, do którego przychodzą z przyjemnością, bo dobrze się tu czują. Po drugie chodzą do niej całe rodziny. Starsze rodzeństwo poleca szkołę swoim młodszym braciom i siostrom.

– Wspólnie tworzymy wyjątkowy salezjański klimat. Tego dowodem jest właśnie kolędowanie. Możemy w wyjątkowy sposób poczuć że jesteśmy razem i cieszyć się swoją obecnością – mówi Maria Grzebyta-Kropska.

Nie jest to z pewnością ostatnia taka inicjatywa. Rodzinne Kolędowanie na pewno już za rok. Do zobaczenia w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu!

Dodaj komentarz