Rodzinna majówka w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie


W najbliższą sobotę, 20 maja, w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie odbędzie się rodzinna majówka z historią w tle. Na odwiedzających czekają zabawy z katapultami, pokaz sokolniczy, teatrzyk dziecięcy oraz spektakularne widowisko dzienne „Zawisza”. Nie zabraknie także atrakcji sportowych, kącika kuglarskiego oraz… szukania skarbów Parku Dzieje. Każdy, kto kupi bilet otrzyma talon na żurek lub kiełbaskę do usmażenia na ognisku.

Park Dzieje w Murowanej Goślinie to historyczny park tematyczny, w którym każdy może przenieść się w czasie, przeżyć przygodę i poczuć przyjemność z poznawania i doświadczania historii. Rodzinna majówka jest dobrą okazją do odwiedzenia parku. W weekend uruchomione będą kolejne atrakcje, wśród których będą m. in. mini zoo, rycerski plac zabaw, piaskownica archeologiczna, teatr lalek czy sokolarnia. Park Dzieje oferuje pokazy, warsztaty i występy, a odwiedzający go już niedługo będą mogli uczestniczyć w wieczornicy staropolskiej, zobaczyć teatrzyk lalkowy oraz pobawić się dawnymi sprzętami.
Wyjątkową atrakcją wpisaną w Park Dzieje są historyczne widowiska plenerowe. Już w tę sobotę w Murowanej Goślinie będzie można zobaczyć premierowy pokaz widowiska dziennego „Zawisza”, przedstawiający z poczuciem humoru, historię z czasów Władysława Jagiełły i wojen krzyżackich, dostosowany w odbiorze dla dzieci i dorosłych. Natomiast po zmierzchu – już od 9 czerwca – odgrywane będzie widowisko nocne „Orzeł i Krzyż” z rozmachem opowiadające ponadtysiącletnią historię Polski.
– Cały czas szukamy pomysłów na zaciekawienie historią i zachęcamy do jej odkrywania, poznawania dawnych zwyczajów i zabaw. Zależy nam na tym, aby pokazać najmłodszym, że historia jest ciekawa. Nie robimy skansenu, tylko miejsce tętniące życiem, pełne atrakcji, zaskakujące – mówi Tomasz Łęcki, pomysłodawca Parku Dzieje.
Park Dzieje jest otwarty przez cały tydzień (z wyjątkiem poniedziałków): od wtorku do piątku od godz. 16 do 20, a w weekendy i święta od godz. 14 do 21.

www.facebook.com/naszglospoznan

 

Rodzinna majówka w Parku Dzieje!
Plan godzinowy:
14:00 Otwarcie parku – konkurencje z animatorami
15:00 Zabawa z katapultami
16:00 Pokaz sokolniczy
17:00 Teatrzyk dziecięcy
18:00 Widowisko dzienne „Zawisza”
19:00 Ognisko z gitarą i śpiewy
20:00 Zakończenie majówki
Dodatkowe zabawy w międzyczasie:
•    Mecz Siatkówki
•    Miniorienteerring
•    Quest – szukanie skarbu
•    Kącik kuglarski – szczudła, żonglowanie, patyki – równowaga

Dodaj komentarz