Rodzina Razem, czyli uśmiech gonił uśmiech


Wójt Czerwonaka Jacek Sommerfeld już po raz czwarty zaprosił mieszkańców gminy na obchody Narodowego Dnia Życia. W tym roku pod hasłem Rodzina Razem.

I rzeczywiście w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach nie brakowało całych rodzin. To była doskonała okazja, by spędzić czas w gronie najbliższych i wielu mieszkańców postanowiło z niej skorzystać, więc frekwencja dopisała.

Było mnóstwo atrakcji dla dzieci. Animację zapewniała Pani Wiosna wraz ze swoją wierną pomocnicą na szczudłach, która równie doskonale spisywała się w roli mima. Był również kącik malowania twarzy oraz kącik plastyczny przygotowany przez stowarzyszenie Twórcze Mamy.

O edukację w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej zadbała Straż Gminna z Czerwonaka, a wójt Jacek Sommerfeld wystąpił również w roli lektora. Zapoznał najmłodszych mieszkańców naszej gminy z Legendami Puszczy Zielonki, które następnie rozdał wszystkim najpilniejszym słuchaczom i nie tylko. Obchody Narodowego Dnia Życia w naszej gminie były również okazją do obejrzenia filmu w gronie rodzinnym. Podczas seansu Vaiana – Skarb oceanu sala zapełniła się niemal w komplecie.

W Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach zjawiła się również wicewojewoda wielkopolski. Marlena Maląg wraz z wójtem Jackiem Sommerfeldem wzięła udział w krótkim briefingu podsumowującym dwa lata istnienia rządowego programu 500+.

 

Dodaj komentarz