Rezerwy Lecha lepsze od legend Kolejorza (ZDJĘCIA)

W meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu rezerwy Lecha Poznań wygrali 5:2 z oldbojami Kolejorza i w finale zmierzą się z Unią Swarzędz.

Rezerwy ze względu na dużą różnicę wieku były zdecydowanym faworytem tego spotkania. Podopieczni Patryka Kniata potwierdzili to w pierwszych dwóch kwadransach. W 28 minucie Lech II objął prowadzenie za sprawą uderzenia Zulciaka, a w 33 minucie na 2:0 podwyższył Fontowicz. W tym momencie wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Już w 35 minucie kontaktowego gola strzelił Bąk, który wykorzystał dośrodkowanie Magdziarza. Oldboje poszli za ciosem i w 41 minucie strzałem głową do wyrównania doprowadził Reiss, który skorzystał z precyzyjnej centry Dembińskiego.

Początek drugiej połowy należał niespodziewanie do niesionych dopingiem publiczności oldbojów, którzy byli bliscy objęcia prowadzenia. Kapitalną okazję miał Reiss, jednak jego uderzenie zatrzymało się na słupku, a próbujący dobijać Piskuła przeniósł piłkę nad poprzeczką. Od 60 minuty zaczęła zarysowywać się coraz większa przewaga rezerw Kolejorza i w 74 minucie została ona udokumentowana. Kapitalnym technicznym uderzeniem popisał się Zulciak i Korbik mógł tylko odprowadzić wzrokiem piłkę wpadającą do siatki. Ostateczny cios drugi zespół zadał na 3 minuty przed końcem. Po szybkiej kontrze Klichowicz mając przed sobą Korbika podał jeszcze do Jakóbowskiego, który z bliska skierował piłkę do pustej bramki. Wynik spotkania ustalił w ostatniej akcji meczu strzałem głową ustalił Jakóbowski. Lech II w finale na szczeblu okręgu zmierzy się z Unią Swarzędz, której trenerem jest zawodnik oldbojów Marcin Drajer.

Sponsorami meczu byli Lech Pils oraz Opel Domcar.

LECH POZNAŃ OLDBOYS – LECH II POZNAŃ 2:5 (2:2)
Bramki: 0:1 Zulciak (28), 0:2 Fontowicz (33), 1:2 Bąk (35), 2:2 Reiss (41), 2:3 Zulciak (74), 2:4 Jakóbowski (87), 2:5 Jakóbowski (90)

Widzów: 999.

Lech Oldboys: Marcin Korbik – Sławomir Mizgalski (77. Paweł Bocian), Waldemar Kryger, Waldemar Przysiuda, Piotr Jacek – Tomasz Magdziarz, Arkadiusz Bąk, Krzysztof Piskuła (77. Sławomir Najtkowski), Jarosław Araszkiewicz (53. Marcin Drajer) – Jacek Dembiński, Piotr Reiss.

Lech II: Kamil Czapla – Marcin Tomaszewski, Marcin Gawron, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Szymon Zgarda (81. Arkadiusz Gieraszek), Mariusz Woźniak – Piotr Fontowicz (66. Michał Jakóbowski), Niklas Zulciak, Kamil Bzdziel (46. Maciej Orłowski) – Piotr Kurbiel (46. Mateusz Klichowicz).