Remont torowiska na Sołaczu. Zmiany w organizacji ruchu


Dzisiaj rozpoczął się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Wołyńskiej i Wojska Polskiego. Potrwa trzy tygodnie, a tramwaje wrócą na swoje trasy 3 września wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy.

Naprawiany będzie przejazd przez skrzyżowanie i wymieniona zostanie nawierzchnia drogowa oraz torowa z wykorzystaniem płyt gumowych. Jest to trwalsze rozwiązanie, które przede wszystkim ograniczy emisję hałasu.

Przy okazji zamknięcia linii tramwajowej prowadzącej na pętlę Piątkowska wykonanych zostanie także kilka punktowych napraw tych odcinków torowiska, które są najbardziej wyeksploatowane. Na samej pętli wymieniona będzie sieć trakcyjna.

Organizacja ruchu

Zamknięty będzie przejazd pojazdów przez skrzyżowanie i wyłączona będzie sygnalizacja świetlna. Ulice Wojska Polskiego i Wołyńska będą ulicami bez przejazdu. Na ul. Wojska Polskiego przed skrzyżowaniem pozostawiona będzie możliwość zawracania.

Ponadto, w kolejnym etapie prac, na czas remontu torowiska zamknięty zostanie przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej z ul. Szydłowską. Objazd wytyczono przez przyległy parking.

Zalecane objazdy ulicami: Niestachowską, Serbską, Piątkowską, Maczka, Urbanowską oraz Nad Wierzbakiem, Kościelną, Dąbrowskiego, Żeromskiego, Niestachowską.

Zmiany tras autobusów i tramwajów

Skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu kołowego i tramwajowego, co spowoduje wprowadzenie następujących zmian w komunikacji tramwajowej i autobusowej. Przez 3 tygodnie zawieszone zostanie funkcjonowanie linii nr 9, tramwaj nr 11 pojedzie zmienioną trasą, zmienią się trasy trzech dziennych i dwóch nocnych linii autobusowych oraz zostanie wprowadzona zastępcza linia autobusowa za tramwaj T9.

Pojedzie ona trasą: PIĄTKOWSKA – Piątkowska – Maczka – Nad Wierzbakiem – Wielkopolska – Pułaskiego – MOST TEATRALNY – Dąbrowskiego – Kościelna – Nad Wierzbakiem – Maczka – Piątkowska – PIĄTKOWSKA. Autobusy zastępcze będą kursować w dni robocze co 15-20 minut, w soboty co 20 minut, a w niedziele i święta – co 20-30 minut.

Autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach, a także na przystankach dodatkowych „Śląska” na ul. Nad Wierzbakiem przy skrzyżowaniu z ulicami Wojska Polskiego i Maczka. Na węźle „Most Teatralny” autobusy zatrzymują się na przystanku tramwajowym na ul. Dąbrowskiego przy Teatrze Nowym.

Nieczynne będą przystanki:
· tramwajowe na całej trasie do ul. Piątkowskiej (od przystanku „Klin” do pętli „Piątkowska”),
· autobusowe „Uniwersytet Przyrodniczy”,
· autobusowe „Śląska” na ul. Wojska Polskiego,
· autobusowy „Wojska Polskiego” na ul. Wojska Polskiego w kierunku Uniwersytetu Przyrodniczego.

Funkcjonować będą przystanki tymczasowe:
· „Polna” dla linii 64 i 82 na ul. Dąbrowskiego równolegle do przystanków tramwajowych „Polna”,
· „Śląska” dla linii 60, 82, 236 i 246 na ul. Nad Wierzbakiem przy skrzyżowaniu z ulicami Wojska Polskiego i Maczka.

Prace potrwają do 2 września, a tramwaje wrócą na swoje trasy 3 września wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy.

Źródło: poznan.pl

Dodaj komentarz