Rozpoczęły się prace na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia!


W piątek, 19 maja, w siedzibie ZDM odbyła się konferencja prasowa poświęcona remontowi obiektu mostowego w ciągu ulicy Warszawskiej nad rzeką Cybiną. Zarząd Dróg Miejskich reprezentował Radosław Ciesielski, zastępca dyrektora ZDM ds. zarządzania drogami, a Poznańskie Inwestycje Miejskie Paweł Śledziejowski, prezes zarządu spółki.

Prace remontowe rozpoczną się w nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 maja). W trakcie robót budowlanych na odcinku ok. 500 metrów zostanie wprowadzona organizacja ruchu. Prace na obu nitkach obiektu potrwają do końca października 2017 r.

Przebudowa mostu jest konieczna ze względu na jego uszkodzenia i deformacje spowodowane intensywnym ruchem i działaniem erozyjnym wody.Wykonawcą robót będzie firma Strabag. Wykonawca przeprowadzi m.in. rozbiórkę i remont wyposażenia mostu ? balustrad i barier, wykona nową nawierzchnię na dojazdach do mostu, na chodnikach i ścieżce oraz oznakowanie poziome i pionowe. Przebudowa obiektów wiąże się także z pracami pod mostem, gdzie zlokalizowane jest przejście dla pieszych. W tej części mostu wykonana zostanie renowacja filarów, zabezpieczenia słupów podpór i ścian. Skarpy pod mostem zostaną umocnione betonowymi płytami.

Podczas prac remontowych obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.  Ruch samochodowy odbywać się będzie dwukierunkowo po jednej jezdni ul. Warszawskiej. Udostępniony będzie jeden pas ruchu w kierunku Swarzędza i jeden pas w kierunku Poznania. W pierwszym etapie zamknięta będzie nitka południowa mostu, w kolejnym północna. Prace pod mostem wykonywane będą połówkowo, tak aby zabezpieczyć przejście dla pieszych po jednej stronie.

W imieniu miasta Poznania, inwestorem zastępczym jest spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Zdjęcia Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz