Reminiscencje po meczu


Mecz rozegrany przez biało – czerwonych z Czarnogórą Robert Lewandowski (jak donoszą media) ocenił dość krytycznie. Lewandowski, kapitan drużyny, obecnie znajduje się w sytuacji, kiedy może powiedzieć wszystko i nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Jest postacią w świecie sportu, z którą każdy się liczy. Oczywiście na to wszystko nasz napastnik zasłużył sobie swoją grą i jej efektami. Sam trener mówi, iż wiele rozmawia z Lewandowskim, wspólnie starają się analizować grę zespołu. Doświadczenie i umiejętności Lewego wyniesione z gry w Bayernie Monachium na pewno stanowią istotną wartość, jego sugestie są dla drużyny niezwykle cenne.

Adam Nawałka po meczu powiedział, że niezmiernie cieszy się z awansu drużyny, nie skomentował w żaden sposób wypowiedzi swojego zawodnika. Podkreślił, że jest jeszcze wiele elementów gry, które trzeba poprawić. Trzeba doskonalić zagrania zarówno ofensywne jak i defensywne. Sama drużyna jest natomiast w coraz lepszej kondycji, wspólne zwycięstwa i nieliczne porażki scementowały więzi między zawodnikami. Mentalnie stała się jedna rodziną, zawodnicy mają przecież wspólny cel. Mają ambicje grać coraz lepiej i skuteczniej.

Bez wątpienia Lewandowski jest jednym z najlepszych, albo najlepszym napastnikiem w drużynie. Czasami porównuje się go z ikoną polskiego futbolu W. Lubańskim. Trudno jednak dokonywać takich porównań na przestrzeni czasu, kiedy realia gry dla obu zawodników okazują się zupełnie inne.  Co prawda Lewandowski strzelił najwięcej bramek w dziejach polskiego futbolu jako napastnik, ale nie zapominajmy o tym, iż mamy drużynę, która na niego pracuje. To zadaniem wszystkich zawodników jest dostarczyć Lewandowskiemu okazje do strzału. Ilość zdobytych bramek świadczy o jego umiejętności wykonywania rzutów wolnych i perfekcyjności w rzutach karnych. Jak oceniają eksperci Polaka wystarczy porównać pomiędzy forBET VS inni bukmacherzy, dosłownie w każdym możliwym miejscu notowania „Lewego” są bardzo wysokie, szczególnie gdy chodzi o stałe fragmenty gry. Potrafi robić to doskonale, daje drużynie oparcie i siłę, ale bez pozostałych zawodników, wykonujących bardzo dobrą robotę na boisku, nie byłoby sukcesów Lewandowskiego.

Jesteśmy wysoko skwalifikowani, jeśli chodzi o ranking FIFA, a to zobowiązuje.  Nie jest w tym momencie istotne miejsce, które zajmujemy, czy ilość zdobytych punktów, a to, co swoja grą prezentujemy na boisku. Aby było coraz lepiej trzeba mieć plan na przyszłość, a o takim mówi trener.  Okres przygotowań do mistrzostw jest niedługi, jednak czasu musi wystarczyć. Trzeba go maksymalnie i dobrze wykorzystać. Nasi przeciwnicy traktują nas już teraz poważnie, dla najlepszych drużyn świata stanowimy godnego przeciwnika.

Dodaj komentarz