Relacja z meczu Huragan Pobiedziska – GKS Dopiewo


Czwartoligowy GKS Dopiewo pokonał w miniony weekend na wyjeździe w derbach powiatu poznańskiego drużynę Huraganu Pobiedziska aż 6:1. Było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie żółto-niebieskich i dzięki pierwszym trzem punktom udało się opuścić ostatnie miejsce w tabeli przeskakując na pozycję 14. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego rozmiaru zwycięstwa. Pierwsze 20. minut gry to wzajemne badanie się obu zespołów i niepewność w poczynaniach, która skutkowała dużą ilością niedokładnych i nerwowych zagrań. Po dwóch tego typu zagraniach w defensywie Huraganu swoje szanse wykorzystali Marek Woroch w 23. minucie będąc sam na sam z bramkarzem, a 11 minut później Samuel Uche Obi przechwytując niedokładne podanie popędził kilkadziesiąt metrów w stronę bramki gospodarzy i podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Po przerwie GKS nie zwalniał tempa i już w 53. minucie ponownie Marek Woroch zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu, wykorzystując zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Najlepszy tego dnia na boisku Samuel Uche Obi nie chciał pozostać w tyle i ponownie po 11 minutach od bramki Marka strzela na 4:0. Gospodarze próbowali za wszelką cenę zdobyć choćby honorowe trafienie i udało się to w 70. minucie za sprawą Mikołaja Szymocha. Żółto-niebiescy podenerwowani stratą bramki jeszcze dwukrotnie doprowadzili do kapitulacji bramkarza z Pobiedzisk. Najpierw w 82. minucie za sprawą Dominika Drzewieckiego, a następnie w doliczonym czasie wynik spotkania ustalił Kamil Kosicki.

Huragan Pobiedziska – GKS Dopiewo 1:6 (0:2)
Bramki: Mikołaj Szymocha (70`) – Marek Woroch (23`, 53`), Samuel Uche Obi (34`, 64`), Dominik Drzewiecki (82`), Kamil Kosicki (92`)

Wyniki spotkań 5. kolejki IV ligi wielkopolskiej:
(26-27 sierpnia 2017 roku)
Huragan Pobiedziska – GKS Dopiewo 1:6
Orły Pniewy – Warta Międzychód 2:2
Pogoń Łobżenica – Wełna Skoki 1:7
Mieszko Gniezno – GLKS Wysoka 5:0
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Grom Plewiska 1:1
Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 1:2
Lubuszanin Trzcianka – Kotwica Kórnik 1:2
Iskra Szydłowo – Sparta Oborniki 7:0

Przypomnijmy, że nowy sezon IV ligi wielkopolskiej grupa północna jest bardzo ważny, gdyż po jego zakończeniu dojdzie do połączenia grupy południowej i północnej w jedną klasę rozgrywkową. Wiąże się to ze spadkiem 9 drużyn z każdej z tych lig, a więc pewnych utrzymania w nowej czwartej lidze będzie jedynie 7 najlepszych zespołów z każdej z grup północnej oraz południowej.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Polecamy materiały (wystarczy kliknąć):

Pierwsze zwycięstwo GKS Dopiewo w IV lidze

Czwartoligowcy zagrali w Święto Wojska Polskiego

Derby powiatu poznańskiego w IV lidze odwołane

Wystartował nowy sezon IV ligi wielkopolskiej

Wzmocnienia w GKS Dopiewo przed startem IV ligi

Tomasz Woźniak, fot. GKS Dopiewo i Huragan Pobiedziska

Dodaj komentarz