Rekordowy bieg pod Dziewiczą Górą


W czwartym biegu Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich wystartowało 200 zawodników. Trasa w całości poprowadzona była leśnymi ścieżkami pod Dziewiczą Góra w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka. Patronat nad cyklem sprawuje „Nasz Głos Poznański„.

Dziewicza Góra

Zwycięzcą rekordowego biegu na dystansie 10 km został Michał Olejnik, który również pobił rekord trasy. Wśród kobiet na dystansie 10 km najszybsza okazała się Ewelina Matuła. Na dystansie o połowę krótszym triumfowali Miłosz Czechowicz wśród mężczyzn oraz Aleksandra Hornik wśród kobiet. Rekordem trasy może również pochwalić się zwycięzca trasy nordic walking – Robert Swinarski. Wśród kobiet na trasie nordic walking najlepsza okazała się Hanna Nowak.

– Bardzo nas cieszy rekord frekwencji na kolejnym już biegu pod Dziewiczą Górą, mamy nadzieję, że frekwencja na naszych zawodach będzie coraz większa z kolejnymi biegami – powiedział „Naszemu Głosowi Poznańskiemu” Łukasz Nowacki, organizator zawodów.

Zobacz zapowiedź biegu tutaj – kliknij.

Kolejny bieg z cyklu Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich zaplanowano na 31 stycznia. O szczegółach będziemy informowali na www.naszglospoznanski.pl .

Dodaj komentarz