Rekordowa X Olimpiada Przedszkolaków i Pierwszoklasistów za nami [fotogaleria]


Blisko 600 najmłodszych poznaniaków wzięło udział w X Olimpiadzie Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2. Imprezę otworzył uroczyście Prezydent Mariusz Wiśniewski i legendarny piłkarz Piotr Reiss, a najlepsze okazały się dzieci z Przedszkola Nr 30 „Mały Olimpijczyk” i Szkoły Podstawowej Nr 70. Patronem medialnym wydarzenia był dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
– Widząc tak dużą ilość dzieci na jubileuszowej X Olimpiadzie Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 mogę powiedzieć, że to historyczne i bardzo wzruszające wydarzenie. Życzę wszystkim uśmiechu i radości podczas sportowej rywalizacji, a dla najlepszych czekają medale i pucharu – powiedziała podczas otwarcia dyrektor placówki, Grażyna Lück-Kubalewska.

Olimpiadę poprzedziło otwarcie wystawy „Ogród Jordanowski Nr 2 wczoraj i dziś”, której dokonali wspólnie radna Lidia Dudziak, dyrektor Grażyna Lück-Kubalewska i prezydent Mariusz Wiśniewski. Na wystawie można zobaczyć jak w 1927 roku wyglądał teren placówki, która przez blisko 100 lat bardzo się zmieniła. Szczególne miejsce poświęcono poprzednim edycją Olimpiady Przedszkolaków i Pierwszoklasistów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tradycyjnie znicz olimpijski wraz z dziećmi zapalił legendarny piłkarz Piotr Reiss, który od najmłodszych lat związany był z tą częścią Poznania. – Dzieci zaczynające na tej olimpiadzie swoją przygodę ze sportem mają dużą szansę na takie emocje jak: radość, uczucie szczęścia, adrenalinę. A w przyszłości mogą zostać prawdziwymi sportowcami – mówi była gwiazda Lecha Poznań.

W tym roku dzieci rywalizowały w takich dyscyplinach sportowych jak: biegi, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, skok w dal, przeciąganie liny, rzuty do kosza. Najlepsze w klasyfikacji drużynowej okazało się Przedszkole Nr 30 „Mały Olimpijczyk”, dla którego było to już czwarte zwycięstwo w historii imprezy. Natomiast w klasyfikacji pierwszoklasistów triumfowała Szkoła Podstawowa Nr 70. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, a dodatkowo Piotr Reiss wraz z Akademią Piłkarską Reissa ufundował dla najlepszych dzieci voucher na bezpłatne zajęcia sportowe oraz dla wszystkich nauczycielek koszulkę sportową na zajęcia ruchowe z dziećmi. – Już dziś zapraszamy we wrześniu 2017 roku na XI Olimpiadę Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 – powiedziała podczas zakończenia dyrektor placówki, Grażyna Lück-Kubalewska.

Wyniki X Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów:

Klasyfikacja generalna przedszkoli:
1. Przedszkole Nr 30 „Mały Olimpijczyk”
2. Przedszkole Nr 104
3. Oddział przedszkolny w SP Nr 89

Klasyfikacja generalna szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa Nr 70 im. Mikołaja Kopernika
2. Szkoła Podstawowa Nr 58 im. Jerzego Kukuczki
3. Szkoła Podstawowa Nr 88 im. Poznańskich Koziołków

Puchar Fair Play: Przedszkole Nr 70 „Słoneczna Chatka” w Poznaniu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bieg krótki dla 5-latków:
1. Szymon Malengowski (Przedszkole Nr 98)
2. Ryszard Palas (Przedszkole Nr 98)
3. Zuzanna Jopek (Przedszkole Nr 96)

Bieg krótki dla przedszkolaków (grupa starsza):
1. Adam Komorowicz (Przedszkole Nr 155)
2. Piotr Stokłosa (Przedszkole Nr 96)
3. Filip Osmański (Przedszkole 98)

Bieg krótki pierwszoklasistów:
1. Oliwia Lutomska (ZS z OIiS Nr 2)
2. Łukasz Blumczyński (SP 58)
3. Bartosz Jakubiak (ZS z OIiS Nr 2)

Rzut dyskiem przedszkolaków:
1. Oskar Mięclewicz (Przedszkole Nr 103)
2. Olek Goliat (Przedszkole Nr 96)
3. Tymon Cieśliński (Przedszkole Nr 30)

Rzut dyskiem pierwszoklasistów:
1. Daniel Gwoździejewski (SP 88)
2. Łukasz Blumczyński (SP 58)
3. Marek Andrzejewski (SP 70)

Rzut kulą przedszkolaków:
1. Jakub Szuba (Przedszkole Nr 25)
2. Krystian Mitoraj (Przedszkole Nr 103)
2. Gabriel Karste (Przedszkole Nr 103)
3. Szymon Majczak (Przedszkole Nr 47)

Rzut kulą pierwszoklasistów:
1. Fryderyk Duda (SP 58)
2. Mateusz Blumczyński (SP 58)
3. Adam Banasiewicz (SP 70)

X Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Uczniów Klas I Szkół Podstawowych odbyła się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Partnerzy imprezy: Akademia Piłkarska Reissa, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Patronat medialny sprawowały: dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”, TVP 3 Poznań, oficjalny serwis miasta Poznan.pl, Radio „Merkury”, kwartalnik „Kurier Ogrodowy”, LepszyPoznan.pl i EchoSportu.pl.

Trackbacks for this post

  1. […] Nasz Głos Poznański –> http://naszglospoznanski.pl/rekordowa-x-olimpiada-przedszkolakow-i-pierwszoklasistow-za-nami-fotogal… […]

Dodaj komentarz