Reklama dewelopera zasłoniła piękny mural na budynku przy Dolnej Wildzie


Niedawno pisaliśmy, że każdego dnia z ulic Poznania, znika przynajmniej jedna krzykliwa reklama, że w ostatnim czasie z przestrzeni miejskiej usunięto ponad sto nośników reklamowych (więcej tutaj – kliknij). Tymczasem dzisiaj na kontakt@naszglospoznanski.pl otrzymaliśmy zdjęcia reklamy, która przesłoniła piękną elewację-mural niedawno odnowionego budynku przy ul. Dolna Wilda.

– Niedawno budynek ten był dużą atrakcją turystyczną – napisał Czytelnik. – Mieszkańcy Poznania oraz turyści z całego świata chętnie fotografowali to swego rodzaju arcydzieło. Powiem delikatnie szpeci teraz jeszcze bardziej. Była piękna „Narracja” ostała się „Dewiacja”. Wstyd dla Poznania, że można tak okaleczyć swego rodzaju wizytówkę naszego miasta.

Straszący dotąd budynek niedawno został pomalowany na wzór włoskich kamienic. Namalowano okna, drzwi, balkony z kwiatami oraz ludźmi itd.

Zainterweniowaliśmy u pełnomocnika prezydenta Poznania ds. estetyki miasta Piotra Libickiego.

– Reklama jest nielegalna – poinformował Nasz Głos Poznański Piotr Libicki. – Jest to dla mnie reklamowa łobuzerka i dziwię się firmie w ten sposób reklamowanej, że na takie nielegalne działania się godzi. Ja w każdym razie już wiem, że na kupno mieszkania u tego dewelopera się nie zdecyduję. A sprawę kierujemy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 A co Państwo sądzicie na ten temat?

Tak było niedawno…

…tak jest teraz.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

3 komentarze

 1. imponderabilia napisał(a):

  no niestety, ale graffiti nigdy nie miało być sztuką pozostającą na wieczność, jedynie tylko tymczasową zmianą otoczenia, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić, robioną trochę poza granicami obowiązującego prawa. nie ma sensu oczekiwać od graffiti, by trwało wiecznie, bo to nawet nie byłoby w duchu tego nurtu. nie chodzi też o to, żeby wszystko było ładne i komfortowe. to, że tego graffiti nie zasłoniło inne, lecz reklama jakiegoś g…, wbrew pozorom też jest bardzo dobrym komentarzem na temat tego co nas otacza. mam nadzieję, że w duchu sztuki ulicy, zostanie to po prostu zniszczone, lub zamalowane czymś innym. jak zwykle – trochę poza granicami obowiązującego prawa. niech żyje samoekspresja, niech żyją imponderabilia.

 2. Piotr Kobylarek napisał(a):

  Wildecki Mural jest Dziełem Sztuki
  Przykuwawającym uwagę turystów i tysięcy Poznaniaków.
  Przesłonięcie go reklamą zapawa o pomstę do nieba

  Sandal!!!
  Miasto Poznań wstydź się

 3. Piotr napisał(a):

  Skandal!

Dodaj komentarz