REISS CUP 2017 w weekend w Kościanie


Najbardziej wyczekiwane piłkarskie rozgrywki tego roku dla dzieci w weekend wystartują w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Na terenie obiektu powstanie kilka boisk ze sztuczną trawą, a organizatorem największego w Polsce cykl turniejów jest Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa.

W każdej edycji REISS CUP bierze udział około 7000 dzieci, grających na co dzień w Akademii. – Turniej z roku na rok przybiera coraz to większy format. W tegorocznej edycji młodzi pasjonaci futbolu, po raz kolejny staną do walki o zwycięskie puchary. Zapowiada się naprawdę wyjątkowe widowisko – dodaje patron klubu Piotr Reiss.

Tegoroczna edycja rozgrywek zostanie zainaugurowana w Kościanie, a w hali przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka powstaną specjalne boiska ze sztuczną trawą. W sobotę zagrają młodzi piłkarze z roczników 2011-2014, a w niedzielę rywalizacja nabierze rumieńców, gdyż w akcji zobaczymy piłkarskie talenty z roczników 2007-2008. Niedzielny turniej będzie przypominał rozgrywki Ligi Mistrzów, gdyż najpierw zespoły będą rywalizować w grupach, a następnie powalczą o awans do finału. Kościan będą reprezentowały dwa zespoły, które wystąpią pod nazwą Real Madryt i Valencia CF.

Na pewno nie zabraknie brawurowych akcji, prawdziwej radości z wygranej, fenomenalnego dopingu i mikołajkowych prezentów. Swoją obecnością turniej uświetnią władze samorządowe oraz rodzice zawodników klubu i goście. Jak wspomina, mama Adama – piłkarza Akademii, Reiss Cup to niezapomniane wydarzenie – Na pierwszy Reiss Cup Adama wybraliśmy się dwa lata temu. Wtedy jeszcze nie widziałam, co czeka nas na miejscu. Emocje z prawdziwego zdarzenia, wyjątkowa atmosfera zbliżających się świąt bożonarodzeniowych i piękne nagrody dla każdego zawodnika. Czteroletni wtedy jeszcze Adaś długo nie mógł zapomnieć o tym fenomenalnym weekendzie – wspomina Zofia, mama zawodnika Akademii Piłkarskiej Reissa.

Każda edycja turnieju Reiss Cup to nowa przygoda wypełniona niepowtarzalną atmosferą i pięknymi bramkami! Zawody to nie tylko świetna zabawa dla całej rodziny, ale i nauka gry według zasad fair play. Na wszystkich uczestników, ich rodziców oraz przybyłych gości, czekają m.in. gry i zabawy, konkursy, warsztaty tematyczne, prelekcje oraz wizyty gwiazd sportu.

– Akademia Piłkarska Reissa – Kościan aktualnie wychowuje około stu młodych piłkarzy, którzy spotykają się regularnie na dwóch treningach w tygodniu, a w weekend występują w turniejach. Przede wszystkim chodzi nam o integrację zawodników oraz naukę zasad, obowiązujących na boisku. Specyfika naszych treningów pozwala każdemu dziecku mieć częsty kontakt z piłką. Wynik jest sprawą drugoplanową – mówi trener Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan, Tomasz Woźniak.

Przypomnijmy, że treningi Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan odbywają się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wyzwolenia w Kościanie popołudniami od poniedziałku do czwartku. Natomiast w sezonie zimowych na hali przy ZSS im. Marii Konopnickiej i ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Zajęcia prowadzone są dla roczników od 2014 (najmłodsza grupa) do 2005 (najstarsza grupa). Szczegółowe informacje na stronie lokalizacji Kościan (wystarczy kliknąć).

Terminarz Reiss Cup 2017 (wystarczy kliknąć):

POLECAMY MATERIAŁY O AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA:

Zbliża się cykl turniejów REISS CUP 2017 [film]

Piłkarze Akademii Reissa odwiedzili Lewandowskiego

Trwa jesienny nabór do Akademii Piłkarskiej Reissa

Akademia Piłkarskia Reissa obchodzi 7 urodziny

Sukces młodych piłkarzy Akademii Reissa Kościan

Sławomir Peszko o inspiracji Akademią Piłkarską Reissa

Wywiad z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Alicja Piechocka: W pogoni za marzeniami…

 

Dodaj komentarz