Rajd „Wielkopolanki za kółkiem” w niedzielę


Już w niedzielę z okazji Dnia Kobiet odbędzie się Rajd „Wielkopolanki za kółkiem”, którego organizatorem jest Automobilklub Wielkopolski. To kolejna już edycja imprezy, która dostępna jest tylko dla płci pięknej. Mężczyźni, nawet najbardziej zainteresowani motoryzacją, nie mają w tym dniu wstępu na Tor Poznań. Organizatorzy nadal przyjmują zapisy.

– W tą niedzielę, nitka Toru Poznań przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla Pań. Będą one mogły wykazać się tutaj swoimi umiejętnościami w czasie kilku prób sprawności. Z pewnością nie jednej z nich,  poziom adrenaliny podniesie się znacznie. Kobiety za kółkiem to naprawdę bardzo zdolni kierowcy – mówi Teresa Michlicka z Automobilklub Wielkopolski.

Poza próbami samochodowymi, uczestniczki będą mogły konkurować pomiędzy sobą w konkursie strzeleckim oraz w ciekawych  próbach zręcznościowych. Nie zabraknie również konkursu na najładniej i najciekawiej przebraną (ubraną) załogę.

Ponadto uczestniczki zmierzą się z dwoma odcinkami turystyczno-nawigacyjnymi, gdzie na podstawie dostarczonych na starcie materiałów, będą musiały drogami Powiatu Poznańskiego, odwiedzić kilkanaście wskazanych obiektów. Trasę będą musiały pokonać dokładnie tak jak przewidzieli jej autorzy i w ściśle określonym czasie, ale zgodnie z przepisami. Każdy błąd i każde spóźnienie jest odpowiednio punktowane i oddala od zwycięstwa.

– Zwyciężczynie z pewnością będą zadowolone z pucharów, upominków oraz samochodów na weekend z pełnymi zbiornikami paliwa od kilku poznańskich dealerów. Zapraszamy wszystkie, jeszcze niezdecydowane Panie, które chcą spędzić trochę wolnego czasu w towarzystwie swoich koleżanek, przyjaciółek  lubiących  motoryzację i wspólną zabawę – dodaje Michlicka. Szczegółowe informacje i zapisy na www.aw.poznan.pl.

Program rajdu:

08:30 – 09:15 przyjmowanie załóg na Torze Poznań

09:30 – odprawa załóg

10:00 – start pierwszych załóg

od 14:00 – posiłek rajdowy

od 14:00 – 16:30 otwarte próby samochodowe, turniej strzelecki, inne turnieje i konkursy

16:30 – wyniki nieoficjalne

17:30 – wręczenie pucharów i nagród, zakończenie imprezy

Warto nadmienić, że Rajd „Wielkopolanki za Kółkiem” jest współfinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego. Relacja i fotogaleria wkrótce na łamach portalu i dwutygodnika „Nasz Głos Poznański”.

Dodaj komentarz