Radni zajmą się obywatelskim projektem uchwały „bezdymnego spalania”


Rada Miejska w Mosinie zajmie się w czwartek obywatelskim projektem uchwały, który nakazuje palenie metodą współprądową, czyli „od góry”.

– „W najbliższy czwartek w godzinach popołudniowych odbędzie się XVII Sesja Rady Miejskiej w Mosinie, podczas której odbędą się obrady nad projektem uchwały dot. „bezdymnego spalania” – czytamy na profilu facebookowym Mosińskiego Alarmu Smogowego. – Pod projektem uchwały podpisało się oficjalnie ponad 700 mieszkańców w ciągu kilku dni – dziękujemy! Teraz zapraszamy was, abyście jako widzowie pokazali wsparcie podczas sesji Rady Miejskiej – może w niej uczestniczyć każda osoba. Nie bądźmy obojętni! Jak nie teraz to kiedy? Będziecie prawda?”

Adam Moskal z Mosińskiego Alarmu Smogowego mówi, że metoda współprądowa „czyli od góry” bez dodatkowych kosztów pozwala zmniejszyć zanieczyszczenia o 80 procent, a ilość potrzebnego opału o jedną trzecią. Zakazowi palenia tradycyjną metodą ma towarzyszyć kampania informacyjna i szkolenia dla strażników miejskich, którzy mieliby egzekwować nowe przepisy. Według pomysłodawców za niezastosowanie się do nowych przepisów ma grozić mandat w wysokości 500 złotych, czyli tyle ile  za spalanie odpadów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz