PSL żąda jak najszybszego zniesienia lockdownu


Dodała też postulat wprowadzenia dobrowolnego ZUS-u dla samozatrudnionych. „Dzisiaj dla mikro i małych firm, które produkują łącznie 30 proc. PKB, to jest poduszka, na której mogą wylądować, kiedy nie będą miały dochodu. Bo mali i średni przedsiębiorcy szczególnie odczuwają sytuację, kiedy nie mają dochodu, a muszą płacić podatki i daniny. W związku z tym państwu polskiemu bardziej się dziś opłaca wesprzeć przedsiębiorcę i jego pracowników, niż doprowadzić do upadłości i do tego, że przedsiębiorcy i pracownicy przejdą na garnuszek państwa” – powiedziała Pasławska.

„Nasze postulaty powinny uzyskać dzisiaj poparcie rządzących, ale chyba dlatego, że jesteśmy w opozycji, rządzący nie chcą być otwarci nie tylko na współpracę z opozycją, ale też nie słuchają głosu przedsiębiorców” – wskazała.

Dodała, że „jeżeli nie będzie gospodarki, miejsc pracy, jeżeli nie będzie podatków – upadniemy jako społeczeństwo”. Powiedziała też, że „trzeba zrobić wszystko, aby uratować ludzi odważnych, którzy podjęli odważne decyzje i prowadzą swoje biznesy”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz