Przydatne akcesoria samochodowe


Każdy zawodowy kierowca oraz miłośnik samochodów wie, jak ważne są odpowiednie akcesoria. Pojazd powinien być nie tylko sprawny, ale także zadbany. Wśród akcesoriów wyróżnić możemy kilka głównych grup, takich jak środki czystości, zapachy i niezbędne drobne przedmioty, ale także ozdoby czy bagażniki. Przyjrzyjmy się bliżej wybranym kategoriom.

Środki czystości

Każdy element samochodu należy co jakiś czas wyczyścić, poczynając od karoserii, poprzez fotele, a kończąc na silniku. Dzięki temu zarówno wygląd auta się poprawi, jak i dłużej pozostanie on w dobrej kondycji. Do tego stanu przyczynia się również dobra chemia, zastosowana w celu wyczyszczenia poszczególnych elementów.

Praktycznie każdy sklep motoryzacyjny, czy to stacjonarny, czy internetowy, posiada w swojej ofercie preparaty do mycia kokpitu i szyb, prania tapicerki czy własnoręcznego czyszczenia karoserii. Nie wszędzie jednak znajdują się specjalistyczne preparaty, pozwalające na czyszczenie na przykład gaźnika, silnika czy filtrów DPF. Poszukując takich preparatów, warto zajrzeć do sklepu AS Auto Części, w którym znajduje się szeroka gama specjalistycznych produktów.

Zapachy

Wśród akcesoriów samochodowych, jedne z najpopularniejszych przedmiotów to zapachy. Na rynku znaleźć można wiele ich rodzajów, takich firm jak Ambi Pur, Dr. Marcus, czy K2. Dzięki nim, w aucie roztacza się przyjemny zapach, a oprócz tego same w sobie również mogą stanowić pewną ozdobę.

Bardzo istotnym środkiem, pokrewnym do wyżej wymienionych, może być neutralizator zapachów. Dzięki niemu nawet nieprzyjemne wonie, które pozostały w samochodzie, przestają być wyczuwalne. Jest to szczególnie istotne dla osób, które przewożą dzieci lub zwierzęta, gdyż w tych przypadkach nietrudno o nieumyślne zabrudzenie auta.

Apteczka

Pomimo iż apteczka nie jest w Polsce obowiązkowym przedmiotem na wyposażeniu auta, to powinna się w nim znaleźć. Jej dobre wyposażenie może posłużyć zarówno kierowcy, jak i pasażerom, na przykład podczas rodzinnej wycieczki, jak również nieznanym osobom, jeśli potrzebują pomocy. Choć każdy z nas uważa, że wypadek go nie spotka, to niestety nigdy nie można być tego stuprocentowo pewnym. Oprócz tego może się zdarzyć, że będziemy świadkiem wypadku, a wówczas również jesteśmy zobligowani do udzielenia pomocy poszkodowanym.

Bagażnik

Duże rodziny wyjeżdżające na wakacje miewają problemy ze spakowaniem walizek, toreb, rowerków i hulajnóg czy innych przedmiotów, które najmłodsi chcą ze sobą zabrać. Z pomocą przyjść może im sklep motoryzacyjny oferujący wygodne, duże bagażniki montowane na dachu. W przypadku niektórych przedmiotów wymagających dodatkowego zabezpieczenia przed przesuwaniem się w bagażniku dobrą inwestycją są również zabezpieczające je pasy i zaczepy. Dzięki nim nic nie ulegnie zniszczeniu podczas jazdy.

Dodaj komentarz