Przerwanie imprezy Gran Turismo Polonia. Czy władze Poznania wpłynęły na decyzję?


Urząd Miasta Poznania poinformował w poniedziałek, iż decyzja o  przerwaniu w sobotę imprezy Gran Turismo Polonia została podjęta wyłącznie przez zarządcę Toru Poznań, czyli Automobilklub Wielkopolski.

Do niedzieli w Poznaniu miało trwać Gran Turismo. Fani szybkich i luksusowych samochodów w sobotę mieli zobaczyć na torze Poznań najgorętsze modele tego roku, które w pełnej krasie miały prezentować się będą podczas jazdy, także w ramach walki o tytuł King of Gran Turismo. Miały, bo… ok. godz. 13.25 zamknięty został tor Poznań i impreza została przerwana.

– W związku pojawiającymi się w przekazach medialnych informacjami, wskazującymi na rzekomą rolę Urzędu Miasta Poznania w trybie przerwania imprezy Gran Turismo Polonia w dniu 30 czerwca, wyjaśniam, że decyzja ta została podjęta wyłącznie przez zarządcę Toru Poznań, czyli Automobilklub Wielkopolski –  wyjaśnia  Hanna Surma, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta. – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UMP stanowczo zaprzecza, że ze strony pracowników tego Wydziału miał miejsce rzekomy nacisk, by to wydarzenie zakończyć; nie odebrali też żadnych skarg oraz nie wykonywali żadnych pomiarów poziomu hałasu w czasie imprezy. Dopuszczalne wartości poziomu hałasu, jakie mogą być emitowane do środowiska z Toru Poznań, eksploatowanego przez Automobilklub Wielkopolski, określa decyzja wydana przez prezydenta miasta Poznania w kwietniu 2009 roku. Dla terenów rekreacyjno-wypoczynkowych oraz mieszkaniowo-usługowych zlokalizowanych przy ul. Bukowskiej w Poznaniu oraz ul. Wichrowej i Rzemieślniczej w Przeźmierowie dopuszczalny średniodobowy poziom hałasu wynosi 55 dB w porze dziennej i 45 dB w porze nocnej. Natomiast dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w Przeźmierowie przy ul. Krańcowej i Magazynowej – odpowiednio: 50 i 40 dB. Decyzja ta zobowiązuje także do „wykonywania pomiarów hałasu każdorazowo podczas trwania treningów motocyklowych prowadzonych przez grupy zewnętrzne, wynajmujące tor od Automobilklubu Wielkopolski”.

Czytaj także:

Gran Turismo przerwane!

 

 

Dodaj komentarz