Przełamać złe moce


Hiszpanie udowodnili w sobotę, że wciąż marzą o tym by zapisać się w historii Mistrzostw Europy w piłce nożnej i obronić tytuł. Ta sztuka nie udała się do tej pory nikomu. Na stadionie w Doniecku poczynili kolejny krok ku realizacji swojego celu. W niedzielny wieczór kolejny europejski klasyk. Tym razem w Kijowie  zmierzą się Anglicy z Włochami. Dumne Lwy Albionu nie grali w półfinale od turnieju zorganizowanego w ich ojczyźnie w 1996 roku. W mistrzostwach świata Anglicy na awans do półfinału czekają jeszcze dłużej, bo aż od mundialu we Włoszech w 1990 r. Czy jednak Włosi ułatwią im to zadanie? Czy Anglicy przełamią złe moce? Niedziela to w Strefie Kibica – Dzień Sąsiada.

wlosi

 

Najważniejsze wydarzenia w strefie:

18:20, Scena Główna, Elektryczne Gitary

20:45 Telebimy, Ćwierćfinał: Anglia – Włochy, Kijów, Stadion Olimpijski

 

Liczba dnia:

500 tysięcy – Tuż po koncercie Roya Wilsona do poznańskiej Strefy Kibica weszła 500-tysięczna osoba. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wręczył Pani Patrycji podwójny bilet do Strefy Hospitality w wybranym dniu i zestaw gadżetów UEFA EURO 2012.

 

Jak minął szesnasty dzień:

Krewni Euro otworzyli w sobotę część Strefy Kibica już o godz. 9:00. Przed namiotami ustawionymi przy Muzeum Narodowym cały dzień stała kolejka chętnych do oddania krwi i wpisania do Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku. „Krewni” w poznańskiej Strefie Kibica zebrali prawie 107 litrów krwi. Ponad 40 osób dołączyło do bazy danych dawców szpiku.

Piękny, słoneczny dzień sprawił, że wielkim powodzeniem cieszyła się też Strefa Junior i warsztaty, podczas których dzieci przygotowywały piłkarskie maskotki.

Popołudnie pod znakiem muzyki gitarowej rozpoczął Dżemik Blues. Po rodzinnym zespole z 7-letnim perkusistą, na scenę weszli dżentelmeni z grupy Burbon, którzy rozpętali nad Placem Wolności rockandrollową burzę. Występujące po nich Prochy nie dały odpocząć widzom od mocnego grania, ale nieco uspokoiły tempo. Strefa Kibica czekała na gwiazdę wieczoru. O 18:10 wyszedł na scenę Ray Wilson. Poznański ambasador UEFA EURO 2012 dał doskonały koncert złożony z przebojów Genesis i własnego zespołu – Stiltskin.

Zaraz po tym, jak muzycy zeszli ze sceny, do poznańskiej Strefy Kibica weszła 500-tysięczna osoba. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wręczył Pani Patrycji podwójny bilet do Strefy Hospitality w wybranym dniu i zestaw gadżetów UEFA EURO 2012tm.

Spora grupa kibiców obejrzała mecz Hiszpanów z Francuzami. Obyło się bez większej niespodzianki – batalię o miejsce w półfinale wygrała drużyna Hiszpanii 2:0.

Szesnasty dzień w Strefie zakończył didżejski duet Copyright (znany m.in. z klubów na Ibizie).

jp

Fot. Strefa Kibica

Zobacz też Galerię

 

Dodaj komentarz