Przedłużenie drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej


Pięć ofert złożono w postępowaniu przetargowym, które wyłoni wykonawcę kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Połączy on ul. Jugosłowiańską z rondem Skubiszewskiego.

– Duże zainteresowanie firm tym przetargiem wskazuje, że jesienią tego roku będzie można korzystać w kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Dwie oddane w 2019 i 2020 roku części trasy wzdłuż tej ulicy pokazały, że to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście. Jej wydłużenie do ronda Skubiszewskiego jeszcze lepiej skomunikuje osiedla i tereny zielona w południowo-zachodnim Poznaniu z centrum – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta.

– Dokonaliśmy otwarcia złożonych ofert i rozpoczęliśmy ich analizę. Wszystkie mieszczą się w kwocie, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na tę inwestycję. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu będzie miał 180 dni od zawarcia umowy. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej sprzyja przyjmowaniu się roślin – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz