Przebudowa ulicy Św. Marcin


Obecnie trwają prace  na odcinku od Gwarnej do Ratajczaka, które mają zakończyć się do końca marca 2019 r. W kolejnych etapach przebudowane zostaną ulice: Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia oraz Towarowa. W planach jest też budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka.

Inwestycja w ścisłym centrum miasta prowadzona jest etapami. Obecnie trwają prace na ul. Św. Marcin – na odcinku od Gwarnej do Ratajczaka, które mają zakończyć się do końca marca 2019 r. W kolejnych etapach przebudowane zostaną ulice: Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia oraz Towarowa. W planach jest też budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka.

Przebudowa ulicy Św. Marcin oznacza zmiany dla najemców znajdujących się tam lokali użytkowych. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zaproponował preferencyjne warunki najmu. Upusty w czynszu to forma rekompensaty za utrudnienia w prowadzeniu działalności. Najemcy lokali użytkowych na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka (I etap prac) mogą liczyć na obniżkę wielkości 50 proc. kosztów. Osoby wynajmujące lokale na odcinkach od ul. Kościuszki do ul. Gwarnej oraz od ul. Ratajczaka do Placu Wiosny Ludów (II etap prac) zapłacą za czynsz 25 proc. mniej.

Dla najemców, którzy pozostaną w lokalu po zakończeniu inwestycji, w ramach nowego otwarcia przestrzeni, zostaną wprowadzone programy lojalnościowe – bonusy „terminowa płatność” i „wakacje z czynszem”. W pierwszym przypadku klienci płacący regularnie czynsz przez cały rok, mogą otrzymać jednorazowy bonus w wysokości 10 proc. ostatniej opłaty. „Wakacje z czynszem” to jednorazowe zwolnienie z płatności miesięcznego czynszu lub procentowe rozłożenie tej ulgi na wybraną liczbę miesięcy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz