Przebojowa historia Piotra Rubika


– Podczas koncertu w Poznaniu usłyszycie wiele największych przebojów. Będzie wystrzałowo i czadowo – mówi Piotr Rubik o występie w Sali Ziemi 30 października.

– Niedawno ukazał się album skierowany do najmłodszych słuchaczy pt. „Ze śpiewnika Piotra Rubika. Piosenki dla dzieci.” Co było inspiracją do tego dzieła?

– Przede wszystkim moje dzieci oraz nasze przedszkole Rubik Music School. Bardzo dobrze pracuje mi się z dziećmi. Okazało się, że lubię wymyślać piosenki dla najmłodszych oraz że nasze utalentowane panie nauczycielki piszą fajne teksty, a ja muzykę i tak to się zaczęło. Nie myśleliśmy, że wyjdzie z tego płyta. Jest wyjątkowa, znajdziecie tam nuty wszystkich piosenek oraz wersje karaoke do samodzielnego śpiewania. Serdecznie ją polecam, ponieważ dostarczyła nam i młodym słuchaczom sporo radości.

– Łatwiejsze jest pisanie piosenek dla dzieci, czy dla dorosłej widowni?

– Nie ma to większego znaczenia. Piosenka musi być dobra, jeśli będzie dobra to spodoba się i dzieciom, i dorosłym. Oczywiście, muszę wiedzieć dla kogo piszę, bo to określa temat utworu. Natomiast niezależnie od niego staram się, żeby piosenka była jak najlepsza.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz