Propozycje na weekend w Poznaniu


Po raz kolejny poznaniacy mogą spędzić weekend aktywnie i w gronie najbliższych. Piątek upłynie w muzyczno-filmowej atmosferze. Sobota to przede wszystkim warsztaty, propozycja spaceru edukacyjnego oraz turnieju siatkówki. Tego dnia ulice Poznania zostaną też opanowane przez kabriolety. W niedzielę każdy będzie mógł zrelaksować się w kinie lub teatrze.

Piątek, 3 sierpnia

Lao Che #NaFalach

W piątkowy wieczór w ramach cyklu #NaFalach muzyka ponownie zabrzmi nad Jeziorem Strzeszyńskim. Poznaniacy będą mogli bawić się przy utworach Lao Che – polskiego zespołu wykraczającego poza tradycyjne granice stylów muzycznych. Muzycy na swoim koncie mają m.in. płytę pod tytułem „Powstanie Warszawskie”.

Plaża przy Jeziorze Strzeszyńskim, godz. 20:00, wstęp wolny.

Kulturalny Stary Rynek – Sasha Boole

Pierwszy piątek sierpnia na Starym Rynku upłynie w rytmach muzyki ukraińskiej. Na kameralnej scenie usytuowanej na ulicy Jana Baptysty Quadro wystąpi kompozytor i wokalista Sasha Boole. Jego twórczość to muzyka alternatywna w połączeniu z folkiem i country.

Scena na Quadro, godz. 19:00, wstęp wolny

Lato z Estradą na Smochowicach

W piątek  o godz. 17 rozpoczną się warsztaty taneczne i warsztaty artystyczne dla dzieci. To kolejna odsłona „Lata z Estradą” – cyklu wydarzeń w przestrzeniach publicznych poszczególnych dzielnic Poznania. Po warsztatach o godz. 21:30, w kinie plenerowym na Smochowicach można będzie zobaczyć film „Niezwykły dzień Panny Pettigrew” – amerykańsko-brytyjski komediodramat z 2008 roku w reżyserii Bharata Nalluriego na podstawie powieści Winifred Watson.

Obiekt sportowy przy ul. Braniewskiej lub namiot przy ul. Leśnowolskiej, Poznań -Smochowice, start godz. 17:00, wstęp wolny.

„Jestem najlepsza” w CK Zamek

Kolejna odsłona Zamkowego Lata Filmowego. Tym razem widzowie obejrzą film „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Jest to opowieść o amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, której droga do kariery często budziła kontrowersje. Tytułową bohaterkę zagrała Margot Robbie –  nominowana do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Początek seansu godz. 18:30, CK Zamek, bilet – 10 zł.

Rockowo-balladowy wieczór w „La Guitarra”

W „La Guitarra – jadłodayni artystycznej” wystąpią dwaj wirtuozi gitary: Wojtek Hoffman – lider zespołu Turbo oraz Witek Łukaszewski – prekursor gatunku flamenco&rock na polskich scenach muzycznych. Bilety dostępne przed koncertem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel.: 601 258 127.

Start koncertu godz. 20:00, La Guitarra – jadłodaynia artystyczna, ul. Dominikańska 7/2

Cena biletu – 30 zł

Sobota, 4 sierpnia

Chwiałka Open 2018

W ten weekend odbędzie się finał turnieju siatkówki plażowej. Siatkarski cykl toczył się od maja w ramach rozgrywek Plaża Wolności i Warta Cup. Nad Chwiałką w sobotę zmierzą się ze sobą pary żeńskie, dzień później o podium będą walczyć panowie. W zawodach biorą udział pary, które do 27 lipca wysłały zgłoszenie. Dla zdobywców pierwszych 6 miejsc przewidziane nagrody pieniężne.
Więcej informacji: http://posir.poznan.pl/chwialkaopen/

Eksperymentalny weekend na Madalinie

Eksperymenty to temat przewodni nadchodzącego weekendu na Madalinie. Warsztaty z wykorzystaniem m.in. suchego lodu, lamp lawowych czy iluzji optycznych są przeznaczone dla gości w każdym wieku. W sobotni wieczór w ramach cyklu „W starym kinie na Madalinie” w nastrój przedwojennego polskiego kina wprowadzi widzów film „Ada! To nie wypada!”.
Program: https://www.facebook.com/events/304264690315036/

Spacer po Poznaniu

„Śladem drukarzy i wydawców” to tytuł sobotniego spaceru edukacyjnego ulicami Poznania. Patronem tego wydarzenia jest Jan Konstanty Żupański, XIX-wieczny poznański księgarz i wydawca. Publikował podręczniki, dzieła naukowe, poezję, m.in. Adama Mickiewicza czy pamiętniki Hugo Kołłątaja. Dodatkowo rozprowadzał broszury polityczne.

Zbiórka na Dziedzińcu Urzędu Miasta, Plac Kolegiacki 17, godz. 11:00, wstęp wolny

Zlot Cabrio Poland

Już po raz trzeci w Poznaniu organizowany jest Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2018. Odwiedzający spędzą weekend w amerykańskim stylu. Przede wszystkim dzięki wystawie kabrioletów, ale również dzięki konkursowi na najostrzejsze danie BBQ i najsłodsze donuty, występowi cheerleaderek oraz pokazom filmowym w  plenerze. Na niedzielę przewidziano bicie rekordu w jednoczesnym otwieraniu dachów przy akompaniamencie AC/DC.
Szczegóły wydarzenia: http://www.cabriopoland.com/

Niedziela, 05.08

Kulturalny Stary Rynek

Kolejna odsłona cyklu warsztatów, koncertów oraz spektakli na Starym Rynku. W weekend na Scenie Quadro dla najmłodszych wystąpi Teatr Fuzja. W niedzielę zagra Dixie Company, poznański zespół jazzowy. Poznaniacy w niedzielne popołudnie będą mogli zrelaksować się i spróbować słodkości w Salonie Sąsiedzkim
Sobota: godz. 14:00, Teatr Fuzja „Ciocia Jadzia” – Scena na Quadro

Niedziela: godz. 12:30, Teatr Fuzja „Elmer- słoń w kratkę” – Scena na Quadro, godz. 14:00, ul. Zamkowa – Słodkie w Salonie Sąsiedzkim,  godz. 13:30-16:00, Odwach, Dixie Company (koncert połączony z Małą Akademią Jazzu). Wstęp wolny.

„Miś Bamse” w Zamku

Niedzielne Zamkowe Lato dla dzieci przybliży małym widzom historię misia Bamse, który z przyjaciółmi wyrusza w niezwykłą podróż do Lasu Złodziei. Celem tej niebezpiecznej wędrówki jest uratowanie jego babci. Szwedzka animowana opowieść o sile przyjaźni przeznaczona jest dla widzów powyżej 4 roku życia.

Początek seansu: godz. 12:00, CK Zamek, bilet – 10 zł.

„Alicja po drugiej stronie lustra” w Teatrze Animacji

Spektakl dla tych małych i troszkę większych. Aktorzy Teatru Papahema przeniosą oglądających w świat Alicji, dziewczynki zanurzonej w krainie fantazji. Główna bohaterka stara się odpowiedzieć na pytanie „kim jestem?”. Spektakl łączy w sobie różne formy teatru oraz nawiązuje do twórczości Lewisa Carolla.

Sobota: godz. 11:00, godz. 17:00; niedziela: godz. 11:00. Ceny biletów: 20/27/30 zł

Teatr animacji zaprasza młodszych i starszych/fot. Teatr Animacji

Dodaj komentarz