Propozycje na weekend w Poznaniu


Festiwal Fotografii Przyrodniczej

W najbliższy weekend rozpocznie się „Festiwal Fotografii Przyrodniczej”. To doskonała okazja, aby zapoznać się z dokonaniami poznańskich fotografów i filmowców. W programie znalazły się ciekawe propozycje dla miłośników ptaków. Można będzie zobaczyć film przyrodniczy „Życie lasu – Ptaki” Michała Ogrodowczyka i wziąć udział w spotkaniu, podczas którego autor zdradzi tajniki realizacji swojego dzieła. Michał Fabiszewski zaprezentuje fotografie ptaków na terenie Mościsk. Interesującą prelekcję wygłosi również Zbigniew Miszon ze Stowarzyszenia Ochrony Sów.

Nie zabraknie też propozycji dla miłośników krajobrazu. Przemysław Degórski zaprezentuje „miejsca, do których wraca”. Będzie można zobaczyć również klasyczną, czarno-białą wersję krajobrazu, którą przedstawi Jarosław Jeleński. Na zakończenie festiwalu będzie można posłuchać Kamili Kielar, która opowie o swojej wyprawie do Kanady w poszukiwaniu niedźwiedzi – duchów. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa makrofotografii autorów z Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Muzeum Archeologiczne (ul. Wodna 27)

Godzina 10:45

Wstęp wolny

Szczegóły można znaleźć na stronie organizatora: http://www.przyrodawartapoznania.pl/

Towarzyskie zawody wspinaczkowe

Wielbiciele górskich wspinaczek będą mogli wziąć udział w trzeciej edycji „Towarzyskich zawodów wspinaczkowych”. Na zawodników czeka 25 bulderów (bloki skalne) o różnym poziomie trudności – od 3A do 8A. Zadaniem uczestników będzie jak najszybsze przebycie toru wspinaczkowego. Na zaawansowanych czekać będą wymagające baldy przygotowane przez przyjezdnych routeseterów (twórców ścian wspinaczkowych). Do udziału w wydarzenia organizatorzy zapraszają jednak również początkujących. Czas wspinaczki to 90 minut. Wymagany minimalny wiek uczestnictwa to 12 lat.

Climbing Spot (ul. Pułaskiego 30)

Bilety – 35 zł

Godzina 8:30

Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zapisać się na wydarzenie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie organizatora: https://www.climbingspot.pl/zawody-wspinaczkowe/?fbclid=IwAR1QszYtTUxmYBX6XMmLdFmzEUb_9TeP5qSciU0vCzufKPc8KMiaEej19-Y.

Zwiedzanie Fortu VI

W sobotę będzie można zwiedzić poznański Fort VI. Miejsce to jest bardzo dobrze zachowane i zawiera unikalne wyposażenie, znajdują się tam także liczne wystawy i eksponaty. Spacer po XIX-wiecznym forcie artyleryjskim potrwa ok 1,5 godziny. W tym czasie będzie można zobaczyć pomieszczenia załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielki magazyn prochu, pancerne stanowisko obserwacyjne oraz pospacerować forteczną fosą. Zbiórka odbędzie się przed bramą główną.

Fort Poznań (ul. Lutycka 115)

Godzina – 12:00

Bilety – 10 zł

Szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/576756379831699/

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz