Propozycje na weekend w Poznaniu


Boże Narodzenie coraz bliżej. W związku z tym na mieszkańców i turystów czekają atrakcje w świątecznym klimacie. Będzie również można zwiedzić podziemia Fary Poznańskiej, wziąć udział w szeregu spektakli teatralnych i prelekcji, a także wybrać się na koncert Krzysztofa Zalewskiego i Atmasfera Exclusive.


PIĄTEK

Koncert pastorałek i pieśni ludowych

Weekend rozpocznie się w świątecznym tonie. Po raz kolejny będzie można wybrać się na koncert Chóru Pogłosy Pieśnienie. Wspólnie odśpiewane zostaną pastorałki oraz pieśni ludowe. Muzycy wystąpią w akompaniamencie Kameralnej Orkiestry Smyczkowej. Chór Pogłosy działa pod tą nazwą od 2019 r. Wcześniej był to Chór Kameralny Canto-Cantare. Grupa została założona w 1996 roku przez prof. Ewę Maćkowiak-Sibilską. Od 2017 roku prowadzona jest przez Joannę Sykulską „Sykulę”. Za aranżację utworów oraz przygotowanie kameralnej orkiestry smyczkowej odpowiedzialny jest Tomasz Citak.

Dom Tramwajarza – Sala Amarantowa (ul. Słowackiego 19/21)

Godz. 19:30

Bilety – 10 zł (dostępne na miejscu)

Inni ludzie

Na scenie można będzie zobaczyć teatralną adaptację opowiadania Doroty Masłowskiej pt. „Inni ludzie”. Spektakl jest próbą stworzenia portretu Polski trzy dekady po transformacji. Sztuka to opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych – Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. W opowiadaniach Masłowskiej najciekawszy jest jednak język potoczny współczesnego Polaka. O to, czy potrafimy zrozumieć innych i znaleźć z nimi wzajemne porozumienie pyta Grzegorz Jarzyna – reżyser spektaklu.

Aula Artis (ul. Kutrzeby 10)

Godz. 19:00

Bilety – 50 zł.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz