Propozycje na weekend w Poznaniu


Kolejny październikowy weekend obfituje w wiele interesujących wydarzeń kulturalnych. Poznaniacy i poznanianki będą mogli wybrać się m.in. na Europejski Dzień Kina Artystycznego i prelekcje o ubiorach męskich obowiązujących w XIX wieku. Dla smakoszy przygotowano Wege Festiwal, natomiast na spragnionych sportowych wrażeń czeka kolejny bieg Parkrun.


PIĄTEK

Złote przeboje lat 60. w Pretekście

Niepowtarzalny recital, w trakcie którego wokalista Maciej Piotr zabierze słuchaczy w muzyczną podróż do przeszłości. Artysta wykonuje przeboje pochodzące z lat 60., 70. i 80. W programie nie zabraknie hitów m.in. Deana Martina, Shakin’ Stevensa, Roya Orbisona i wielu innych, w tym także artystów polskiej muzyki rozrywkowej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.poznan.pl/mim/events/zlote-przeboje-lat-60-w-pretekscie,113141.html

Godz. 19, Restauracja Pretekst (ul. Fredry 7)

Cena: 15 zł

Wystawa plakatów baletowych

W najbliższy piątek rozpocznie się uroczyste otwarcie wystawy plakatów baletowych autorstwa Patrycji Łaty. Dzieła mają na celu wywoływanie pozytywnych emocji i motywowanie odbiorców do działania. Część dochodu pochodząca ze sprzedaży prac zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2257147557728489/?ti=icl

Godz. 20.30, Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź (ul. Petera Mansfelda 4)

Udział w wystawie jest bezpłatny .

Targi Zero Waste

Jak ograniczyć ilość generowanych odpadów? Na to, jak i wiele innych pytań będą szukać odpowiedzi uczestnicy targów Zero Waste. Jest to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie oraz wymienić się doświadczeniami. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich swoje stoiska będą mieli liczni wystawcy. W programie znalazły się także wykłady, dyskusje, warsztaty oraz pokazy filmowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/687435878355600/?event_time_id=687435885022266?ti=icl

Godz. 10, Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz