Propozycje na weekend w Poznaniu


Spacery na stulecie

Z okazji obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, Centrum Kultury ZAMEK oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zapraszają do udziału w spacerach po budynkach uniwersyteckich. To wyjątkowa podróż w czasie i przestrzeni, która tym razem odbędzie się w murach Collegium Maius.

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj: https://ckzamek.pl/wydarzenia/4455-spacery-na-stulecie-collegium-maius/

Godz. 12, Collegium Maius (ul. Fredry 10)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (wejściówki do pobrania w kasie CK Zamek)

NIEDZIELA

Dire Straits Symfonicznie

Projekt Dire Straits Symfonicznie prezentuje utwory legendarnego brytyjskiego zespołu w wykonaniu Krzysztofa Herdzina, Kuby Badacha i Marka Napiórkowskiego. To zetknięcie się pozornie dwóch odległych światów – muzyki rockowej i symfonicznej. Krzysztof Herdzin tworzy aranżacje orkiestrowe, Kuba Badach śpiewa, a Marek Napiórkowski – gra na gitarze.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/435417950561544/

Godz. 19, Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)

Cena: 99-159 zł

Iona Fyfe w Poznaniu

Folkowa piosenkarka Iona Fyfe jest uważana za jedną z najlepszych szkockich wokalistek młodego pokolenia. Wszystko za sprawą oryginalnych utworów. Artystka jest laureatką m.in. nagrody Scots Singer of the Year 2018, a także finalistką BBC Radio Scotland Young Traditional Musician of the Year. Iona Fyfe w klubie muzycznym Blue Note Poznań wystąpi wraz z zespołem.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/345671559453979/

Godz. 20, Blue Note (ul. Kościuszki 79)

Cena: 40-60 zł

Kwartet w Teatrze Muzycznym

Spektakl opowiada o losach byłych śpiewaków operowych, którzy po latach rozłąki spotykają się w domu spokojnej starości. Bohaterowie wspominają czasy świetności, w których byli podziwiani przez publiczność. Chwile wspomnień przerywa była żona jednego z artystów. „Kwartet” został napisany przez brytyjskiego dramaturga Ronalda Harwooda, scenarzysty „Pianisty” Romana Polańskiego.

Szczegółowe informacje na temat spektaklu dostępne są na stronie: https://teatr-muzyczny.pl/spektakle/kwartet/130

Godz. 18, Teatr Muzyczny w Poznaniu (Niezłomnych 1E)

Cena: 11-30 zł

Fight Club – 20 lecie premiery

W 20-lecie światowej premiery filmu „Fight Club” Kino Pałacowe zaprasza na wyjątkowy pokaz. Spektakularna produkcja w reżyserii Davida Finchera opowiada o cierpiącym na bezsenność pracowniku korporacji, który łączy siły z przypadkowo poznanym wytwórcą mydła, by stworzyć podziemny klub walk. Z tej właśnie okazji, Kino Pałacowe do pierwszych 130 biletów przygotowało niepowtarzalny gadżet.

Informacje o seansie dostępne są na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/5092-fight-club-20-lecie-premiery/

Godz. 19, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82)

Cena: 20 zł.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz