Propozycje na weekend w Poznaniu


Festyn na Ostrowie Tumskim, przegląd filmów bałkańskich, warsztaty dla dzieci, a także liczne koncerty i animacje oraz mecz żużlowców Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Mieszkańcy Poznania i przyjezdni goście nie mogą narzekać na brak atrakcji w ten weekend.

Piątek, 24 maja

Balkan Film Fest

Przegląd filmowy Balkan Film Fest to wydarzenie, które odbywa się w ramach Szczytu Balkanów Zachodnich. W programie przygotowano filmy, które przeniosą widzów do świata kultury krajów Półwyspu Bałkańskiego. Impreza potrwa do 26 maja. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://link.do/VgLMr

Godz. 18, Kino Muza, ul. Masztalarska 8

Cena biletów na pojedynczy seans 10 zł.

Wirtuozi XXI wieku – koncert

Już w ten piątek w Filharmonii Poznańskiej wystąpi jeden z najsłynniejszych pianistów młodego pokolenia – Seong-Jin Cho. W programie „Wariacje symfoniczne”Witolda Lutosławskiego, „I koncert fortepianowy fis-moll op. 1” Siergieja Rachmaninowa oraz poemat symfoniczny „Aus Italien TrV 147 op. 16”  Richarda Straussa.

Godz. 19, Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Bilety w cenie 135/130 zł (VIP), 115/110 zł (I m.), 105/100 zł (II m.), 50 zł (wejściówka).

Koncert Thomasa Grotto

Thomas Grotto to wokalista pochodzący z Włoch, który od wielu lat zachwyca polską publiczność. Jest finalistą „Szansy na Sukces” oraz II edycji programu „X Factor”. W PoemaCafe zaprezentuje najbardziej znane włoskie i światowe przeboje.

Godz. 20, PoemaCafe, ul. Langiewicza 2

Bilety w cenie 40 zł. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Noel El Látigo: „Soy la Fuente” – koncert

Podczas koncerty wokalisty Noel El Látigo publiczność usłyszy prawdziwie kubańskie rytmy. „Soy la Fuente” to autorski projekt artysty, który wykonuje zarówno powszechnie znane standardy kubańskie, jak i utwory własnego autorstwa przy akompaniamencie fortepianu, trąbki, basu oraz bongosów. W programie: salsa, bachata, timba, cumbia, merengue oraz bolero.

Godz. 20, Blue Note, ul. Kościuszki 79

Bilety w cenie 57 zł.

Sobota, 25 Maja

II Rodzinny Piknik Marzeń

Malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane, warsztaty baletowe  i wiele innych atrakcji czeka na uczestników II Rodzinnego Pikniku Marzeń. Początek punktualnie o godz. 12.00 pod Ratuszem, gdzie kolejny już raz koziołki wystąpią w pomarańczowych kubraczkach.Na zakończenie pikniku wystąpi 50-osobowy chór dziecięcy Mille Voci z Warszawy.

Godz. 12, Stary Rynek

Wstęp na piknik jest bezpłatny.

Poznańskie restauracje ruszają w miasto

25 maja startuje 2. edycja Jedzielni – kampanii, w ramach której szefowie kuchni serwują swoje dania poza restauracjami. W tym roku, pomiędzy majem a wrześniem, Jedzielnia pojawi się w pięciu miejscach. Bez zmian pozostaje naczelna zasada: każda kuchnia prezentuje 3-4 dania i żadne z nich nie może być droższe niż 10 zł.

Godz. 10-15, Rynek Łazarski

Wstęp wolny

Weekend z plażową piłką nożną

W sobotę na placu Wolności odbędzie się festyn pod nazwą „Beach soccer dla wszystkich”. Charakterystycznych elementów gry uczyć będą wówczas trenerzy związkowi, a boisko czekać będzie na wszystkich chętnych bez względu na płeć i wiek.

Godz. 10-16

Wstęp na imprezę jest bezpłatny

Obchody Dnia Żółwia w Palmiarni

To wydarzenie dla wszystkich osób, które pasjonują się terrarystyką, ale także dla tych, którzy zastanawiają się czy hodowanie żółwia w domu jest dobrym pomysłem. W akwarium Palmiarni oraz w sali dydaktycznej będzie można zobaczyć takie gatunki jak: żółw matamata, żółw mułowy czy jaszczurowaty. Najmłodsi będą mogli wykazać się w kąciku artystycznym, w którym zostanie przygotowana gigantyczna kolorowanka.  Organizatorzy przygotowali również wykłady: „Dlaczego ŻÓŁW…?” (25 maja, 11-11.45) oraz „Żywienie żółwi wodno-lądowych” (26 maja, 11-11.45).

Pokaz żółwi w sali dydaktycznej rozpocznie się o godzinie 12.00.

Godziny otwarcia Palmiarni, sobota: 9.00-17.00 (kasa do 16.00), niedziela: 9.00-18.00 (kasa do 17.00), ul. Matejki 18.

Wydarzenie w ramach biletów wstępu do Palmiarni, normalny: 10 zł, ulgowy: 7 zł.

Koncert Chóru Czarownic

Chór Czarownic to zespół założony z inicjatywy poznańskiej artystki Ewy Łowży. Zespół składa się z ok. 20 zawodowych wokalistek i amatorek. Teksty chóru opowiadają o sile kobiet, buncie, gniewie i macierzyństwie.

Godz. 20, Collegium Da Vinci – Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10

Bilety w cenie 45 zł.

Pamiątki i skarby – zajęcia dla rodzin z dziećmi

Co może być pamiątką? Jakie pamiątki kryją się na Ostrowie Tumskim? Magiczny dywan wyrusza w pierwszą w tym roku podróż, żeby rozwikłać zagadkę niezwykłego przedmiotu. Uczestnikom spotkania towarzyszyć będą niezwykli bohaterowie zamieszkujący wyspę – legendarne postacie historyczne oraz zwierzęta. Dla rodziców zajęcia będą okazją do aktywnego spędzenia czasu z dziećmi, a także inspiracją do zabawy edukacyjnej, wspierającej ich rozwój.

Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 3-5 lat.

Godz. 10:30 oraz 12:00, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy należy wysyłać na adres: edukacja@bramapoznania.pl. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia.

Koncert Klasyków Jana Kondraka

Jan Kondrak jest autorem tekstów, kompozytorem oraz wokalistą. Wydał cztery pozycje fonograficzne z własnymi tekstami (Wyzwanie, Tym, co pod wiatr, Romanse ballady, Kto, co), cztery pozycje z tekstami Edwarda Stachury (Missa pagana, Tango Triste, Madame I i Madame II) oraz Kolędy przy gitarze. W programie sobotniego koncertu znajdą się utwory Leonarda Cohena, Boba Dylana, Bułata Okudżawy oraz Edwarda Stachury.

Godz. 19, PoemaCafe, ul. Langiewicza 2

Bilety w cenie 40 zł.

„Gramy u siebie” – Molk / Nohono / Nieme Kino / Calei

Cykl koncertów „Gramy u siebie” promuje lokalną scenę muzyczną. W tę sobotę, w Sali Wielkiej CK Zamek, wystąpią aż cztery poznańskie zespoły. Zespół Molk gra muzykę, która łączy w sobie elektronikę, R’n’B i dream pop. Nohono to elektroniczna grupa artystyczna. Nieme Kino to powstała w połowie 2015 roku formacja artystyczna, tworząca muzykę z pogranicza piosenki autorskiej, bluesa i muzyki alternatywnej.

Wielkie budowanie – zajęcia dla rodzin z dziećmi

Na co zwrócić uwagę, projektując budowle? Co zrobić, żeby były wytrzymałe? Na zajęciach w Bramie Poznania uczestnicy wcielą się w rolę architektów i budowniczych tworząc własne konstrukcje z klocków Lego.

Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat

Godz. 11:30, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy należy wysyłać na adres: edukacja@bramapoznania.pl. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia.

Stare Miasto: Z życia wzięte – wycieczka

Przez osiem wieków na poznańskim Starym Mieście mieszkało ponad dwadzieścia pięć pokoleń ludzi. Uczestnicy wycieczki odbędą spacer po historycznych zakamarkach miasta i poznają intrygujące przykłady z życia mieszkańców dawnego Poznania.

Godz. 17, róg ul. Dominikańskiej i Szewskiej (przy dawnym kościele dominikanów)

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Rodzinne oprowadzanie – zbudujmy Ostrów Tumski

Na Ostrowie Tumskim znajduje się dużo ciekawych budynków. Wiele z nich powstało bardzo dawno temu dzięki pomysłowym budowniczym, jednak nie wszystkie przetrwały do dziś. Uczestnicy zwiedzania wyruszą w niesamowitą podróż w czasie. Zwiedzanie kończy się grą familijną. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami.

Godz. 11, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 61 647 76 34.

Niedziela, 26 Maja

Żużlowe derby Wielkopolski

O godz. 15.45 stadion na Golęcinie będzie świadkiem derbów regionu. Przeciwnikiem Power Duck Iveston PSŻ Poznań będzie Stainer Unia Kolejarz Rawicz. Więcej:

Żużlowe derby Wielkopolski!

Festyn Rodzinny „Poznań dla Zdrowia i Rodziny – Bądźmy Razem”

W programie Festynu Rodzinnego przygotowano wiele atrakcji, m.in. koncerty, pokazy taneczne oraz loterie fantową. Ważnym elementem imprezy będą punkty z bezpłatną ofertą porad lekarskich oraz badań lekarskich. Alejka Zdrowia zostanie przygotowana na ul. Lubrańskiego. Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/events/407538883401820/

Godz. 12.15, Ostrów Tumski

Wstęp na festyn jest bezpłatny.

Weekend z plażową piłką nożną

Głównym wydarzeniem plażowej piłki nożnej będą spotkania międzypaństwowe pomiędzy młodzieżowymi kadrami Polski, Czech oraz Francji. Spotkanie o Superpuchar Polski zainauguruje sezon rozgrywek klubowych w plażowej piłce nożnej. Zmagania mistrza i zdobywcy Pucharu Polski to okazja do zobaczenia w akcji najlepszych polskich zawodników.

godz. 14.30, plac Wolności

Wstęp wolny

Budowniczowie wyspy – animacje dla dzieci

Jakie figury ukryły się na budynkach na Ostrowie Tumskim? Czy można skonstruować budowlę z klamerek? W czasie animacji uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją spostrzegawczość oraz wykonać własną budowlę z najróżniejszych elementów. Wydarzenie skierowane jest do rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.

Godz. 13, przedpole Śluzy katedralnej

Udział w animacjach jest bezpłatny.

Rodzinne oprowadzanie – spędźmy razem czas!

Uczestnicy rodzinnego oprowadzania odbędą podróż przez wieki. Dowiedzą się, jak spędzali czas najmłodsi blisko 1000 lat temu i do czego służyły: przęśliki, bączek i czym jest „zośka”. Spotkanie kończy się wspólną grą planszową. Zwiedzanie dedykowane jest rodzinom z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Godz. 11, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania.

Anna Polowczyk: Jest we mnie protest – koncert

Anna Polowczyk zaprezentuje poznańskiej publiczności protest songi. W jej repertuarze znajdą się znane polskie utwory, jak i jej własne autorskie piosenki. W wykonanej przez siebie muzyce, artystka pragnie zwrócić uwagę na wszystkie uczucia oraz emocje, jakie towarzyszą człowiekowi na co dzień.

Godz. 19, Blue Note, ul. Kościuszki 79

Bilety w cenie 30 zł.

JD

Dodaj komentarz