Propozycje na weekend w Poznaniu


Koniec tego listopadowego tygodnia zdominują wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości oraz Imieniny Ulicy Św. Marcin, z którymi nierozłącznie związane są rogale świętomarcińskie. W przerwie między degustacją wypieków z kolejnych cukierni warto wybrać się na jakiś koncert, przedstawienie lub też przejechać się historycznym parowozem.

Piątek, 9 listopada

Nosowska

Piosenkarka, autorka tekstów, wokalistka zespołu Hey. Nosowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 25 lat, a po jej muzykę sięgają różne pokolenia. Poznański koncert odbędzie się w ramach trasy promującej jej najnowszą solową płytę „Basta”. Wokalistka otwiera nią zupełnie nowy rozdział i znów udowadnia, że jest artystką wszechstronną. Podczas ośmiu koncertów w największych Polskich miastach usłyszymy utwory z jej najnowszego solowego wydawnictwa. Nowy materiał powstał we współpracy z Michałem FOXem Królem. Jako suport wystąpi Przybył.

Bilety: 65-75zł

Godz. 18:30, Hala MTP2, ul. Głogowska 14

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1955135368132449

Poznańskie Targi Piwne & Street Food Spot 2018

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają na dwie smakowite imprezy odbywające się w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie mnóstwo doskonałego piwa i wybornego jedzenia, świetne koncerty, prelekcje i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. W piątek na terenie imprezy o godz. 21 wystąpi zespół Akurat.

Bilety: 20-35zł

Godz. 15:00-1:00, hala nr 3 MTP, ul. Głogowska 14

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1077585262392003/

Denise King & Tony Match’s Trio

Głos Denise King – bardzo wyrafinowany, swingujący, czasami smutny i atłasowy, doskonale sprawdza się w jazzowych i soulowych standardach wzbogaconych o barwę bluesa i gospel. Razem z Tonym Matchem stworzyli program, w którym utwory ery wielkiego soulu, wsparte solidnym funkiem i R&B, zachwycają słuchaczy na całym świecie.

BIlety: Bilety: 60 zł (m. stojące)

Godz. 20:00, Blue Note, ul. Kościuszki 79

Więcej na stronie: http://bluenote.poznan.pl/event/denise-king-tony-matchs-trio-when-jazz-meets-soul/

Chemia Akustycznie

Chemia grała supporty przed takimi gwiazdami jak: Guns and Roses, Deep Purple czy Red Hot Chilli Peppers, a teraz zawita do Poznania. Po przerwie wydawniczej, koncertowej i niedawnym powrocie wokalisty Łukasza Drapały, Chemia ogłosiła akustyczną trasę promującą płytę zrealizowaną na żywo w studio Antyradio. W trakcie koncertów zespół zaprezentuje akustyczne wersje wybranych utworów z dotychczasowych wydawnictw. Zapowiada też pojawienie się specjalnych gości, a także kilka repertuarowych niespodzianek.

Bilety: 30-40zł

Godz. 20:00, Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/720880691579704/

Mistrzostwa Polski w Go

Gra Go przywędrowała do nas z Dalekiego Wschodu, gdzie od tysięcy lat uczy strategicznego i logicznego myślenia, rozwija szacunek dla przeciwnika oraz zdolności poznawcze. Jej zalety dostrzegają dzieci i dorośli; naukowcy i laicy. W weekend będą mogli je poznać także poznaniacy. Wydział Matematyki i Informatyki UAM zamieni się w prawdziwe Miasteczko Goistyczne, otwarte zarówno dla zaawansowanych graczy, jak i nowych adeptów starożytnej gry logicznej.

Bezpłatne

9-11 listopada, Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Kampus Morasko, ul. Umultowska 87

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2349516711728504/

Bibobit

Bibobit to energetyczne połączenie hip-hopu, jazzu i elektroniki z polskimi tekstami, muzycznymi improwizacjami i eklektycznymi dźwiękami. Rok 2018 rozpoczęli pierwszym własnym niezależnym wydawnictwem pt. „Podróżnik”, a potem jak na taki tytuł przystało ruszyli w trasę. Od marca zagrali około 30 koncertów. Ich występy poprzedzały występy m.in. takich artystów jak Cory Henry czy Keyon Harrold. Wiosną zagrali podczas festiwalu Jazz Nad Odrą, latem na zaproszenie Jazz Forum wystąpili na Pol”and”Rock Festiwal.

Bilety: 35zł

Godz. 20:00, Pawilon (Nowa Gazownia), ul. Ewangelicka 1

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/307356903387231/

Sobota, 10 listopada

David LaChapelle

Od 5 września w Starym Browarze można oglądać pierwszą w Polsce i jedna z największych w Europie solową wystawę zdjęć Davida LaChapelle’a „Songs For the World”. Potrwa ona 10 grudnia. Miesiąc przed zakończeniem do Poznania przyjedzie jej twórca. Słynny fotograf zyskał światową popularność, kiedy światło dzienne ujrzały jego ekstrawaganckie zdjęcia takich gwiazd jak David Beckham, Lady Gaga, Madonna, Elton John, Elisabeth Taylor, Michael Jackson, rodzina Kardashianów czy top modelek z Naomi Campbell na czele.

Bezpłatne

godz. 18:00, Szachownica, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/255086948490844/

Lady Pank

„Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero” czy „Zamki na piasku” – to tylko niektóre z wielkich hitów, które można będzie usłyszeć w weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W sobotę w Hali nr 2 wystąpi legendarny zespół Lady Pank. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas koncertu usłyszeć można będzie wszystkie utwory z pierwszej płyty grupy, która miała swój debiut 35 lat temu i przeszła do historii jako klasyk polskiego rocka. To właśnie z tego albumu pochodzą największe przeboje zespołu.Koncertowi będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę, czyli lat 80.

Bilety: 79zł

Godz. 18:30, hala MTP2, ul. Głogowska 14

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1801654486809785/

Dzień Jeża w Palmiarni

W ramach wydarzenia będzie się można dowiedzieć: „Co w jeżu piszczy? – o potrzebie ochrony jeży, o rannych i chorych jeżach oraz o tym, jak udzielać im pomocy; „Dokąd tupta nocą jeż?” – o jeżowym stylu życia, o zdolnościach i strategiach przetrwania, o dzieciństwie i o dorosłości, o nocnych tajemnicach; „Jeżowe apartamenty” – o stertach liści i drewnianych domkach, o pożytecznym mieszkańcu naszego ogródka, o pomaganiu jeżom przez cały rok, i o tym, jak one pomagają nam; „Wiewiórcze harce i leśne opowieści” – o dziko żyjących zwierzętach w mieście. Przygotowano liczne atrakcje dla dorosłych i najmłodszych uczestników spotkania.

Bilety: 7-10zł

Godz. 9:00-16:00, pawilon III, Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2225456067524845/

Otwarcie lodowiska Malta

Od soboty miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z lodowiska nad jeziorem Maltańskim, które tradycyjnie stanęło w okolicach startu Toru Regatowego Malta, przy ul. Jana Pawła II. Wszyscy, którzy w dniu otwarcia odwiedzą lodowisko nad Maltą mogą liczyć na 50-procentowy rabat na bilet wstępu oraz wszystkie usługi świadczone na obiekcie. Już w pierwszym dniu jego funkcjonowania, o godz. 19.00 odbędzie się również Ice Party – impreza z muzyką, o którą zadba profesjonalny didżej.

Bilety: 4-11 zł (60 minut)

Godz. 8-23 (piątek i sobota), 8-22 (niedziela), ul. Jana Pawła II

Więcej informacji: https://www.facebook.com/lodowiskomalta/

Poznańskie Targi Piwne & Street Food Spot 2018

Drugi dzień imprezy dla miłośników złotego trunku. Oprócz degustacji piw z lokalnych browarów będzie tego dnia można pobiec w Piwnej Mili (1,6km z 4 przystanki na piwo) lub wziąć udział w Piwnej Jodze. Wieczorem, o godz. 21, czas umili zespół Funky Flow.

Bilety: 20-35zł

Godz. 12:00-1:00, hala nr 3 MTP, ul. Głogowska 14

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1077585262392003/

Niedziela, 11 listopada

Otwarcie Kopca Wolności

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości otwarty zostanie Kopiec Wolności przy jeziorze Maltańskim. Badania wykazały, że grunt w obrębie Kopca nie jest stabilny dlatego ze względów bezpieczeństwa, będą mogły na niego wchodzić jedynie małe grupy osób, i to jedynie z okazji uroczystości patriotycznych. Będzie on użytkowany podczas najważniejszych uroczystości i rocznic. 11 listopada chętni będą mieć taką możliwość między godz. 12 a 16. Będą wpuszczane grupy około 20-osobowe. Nie ma zapisów, a więc kto pierwszy ten lepszy. Następna okazja na wejście na Kopiec Wolności będzie 27 grudnia.

Bezpłatne

Godz. 12:00-16:00, Kopiec Wolności, wejście od ul. Baraniaka

Bieg Niepodległości

Największy w Poznaniu i prawdopodobnie również w Polsce bieg. Na starcie stanie 25 tysięcy biegaczy, którzy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Na mecie będzie czekał na finiszujących wyjątkowy medal w postaci miecza pokrytego 24-karatowym złotem.

Start godz. 11:11, al. Niepodległości/Solna

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1928195844086169/

Imieniny Ulicy

W tym roku Imieniny Ulicy Św. Marcin obchodzone będą wyjątkowo uroczyście, ponieważ przypadają w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Korowód Św. Marcina wyruszy z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejdzie ulicą Bukowską przez Rondo Kaponiera do sceny usytuowanej na Placu Mickiewicza. Wezmą w nim udział animatorzy, artyści uliczni, muzycy, rekonstruktorzy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół i grup nieformalnych. Reprezentowane będą poznańskie dzielnice: Stare Miasto, Łazarz i Jeżyce. W namiocie na parkingu przed Zamkiem, odbędą się warsztaty dla świętujących rodzinnie poznaniaków, a przy alei Niepodległości można będzie wziąć udział w Kiermaszu Rogali Świętomarcińskich, na którym nie zabraknie stoisk z rękodziełem artystycznym. Wieczorem organizatorzy zapraszają na koncert zespołu Lao Che, po którym niebo nad naszym miastem rozświetli pokaz laserowy.

Bezpłatne

od godz. 13:30, Plac Mickiewicza

Więcej na stronie: http://ckzamek.pl/podstrony/71-imieniny-ulicy-swiety-marcin/

Pan Satie – spektakl dla dzieci

Kim Jest Pan Satie? Dźwiękiem, rytmem. Pan Satie jest Muzyką. W papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie. Zabawy z dziecięcej wyobraźni łączą się z brzmieniem preparowanego pianina. „Pan Satie” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, realizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań.

Bilety: 9-18zł

Godz. 10:30, 12:00, 13:00, Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą

Więcej informacji na stronie: http://teatratofri.pl/pan-satie-scena-wspolna-11/

Barbara Wrońska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę. Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem. Singiel „Nie czekaj” zapowiadający pierwszy solowy album Barbary Wrońskiej „Dom z ognia, odbił się szerokim echem w mediach i wśród fanów.

Bilety: 55zł

Godz. 19:00, Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2024649460913092/

Parowozami wokół Poznania i do Wagrowca

Podróż do przeszłości z okazji Dnia Niepodległości już 11 listopada. Przejazd tradycyjnym pociągiem retro z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni na trasie wokół Poznania. Ze względu na duże zainteresowanie oprócz corocznego pociągu Franek (odj. 9:50) uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg Victoria (odj. 10:50). Pociągiem retro z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni będzie można także pojechać na trasie z Poznania do Wągrowca i z powrotem. Skład pociągów Cysters to zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni oraz historyczne wagony 3 klasy z drewnianymi ławeczkami.

Franek, Victoria

Bilety: 29-49zł

Godz. 9:50, 10:50,

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/317288455486013/

Cysters

Bilety: 49-89zł

Godz: 12:21-17:09

Więcej na stronie wydarzenia:https://www.facebook.com/events/1932784476814077/

Sztuka bez babci

Ta historia jest opowieścią Samuela – dwunastoletniego chłopca. Zaczyna się w chwili, kiedy To (pięcioletnia dziewczynka) traci babcię. Pewnego dnia budzi się i nigdzie nie może jej znaleźć. Ma pretensje do opowiadacza, który tak ułożył narrację jej życia. Samuel powołuje do istnienia Znikacza – stwora, któremu wydaje się, że każdego wieczora odchodzi po to, by następnego dnia ktoś inny wszedł w jego ciało – oraz Krukota (To chciała mieć zwierzątko, ale nie mogła się zdecydować czy woli kruka, czy kota). Towarzysze wspólnie wyruszają na wyprawę poszukiwawczą babci. Bo w opowieściach wszystko jest możliwe – zwłaszcza kiedy sami je tworzymy…

Bilety: 10zł

Godz. 18:00, Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą

Więcej na stronie: http://www.csdpoznan.pl/kalendarium/spektakl-sztuka-bez-babci-godz-1800

Dodaj komentarz