W pierwszy weekend października poznaniacy poznają hiszpańską kulturę, a także będą mogli posłuchać koncertów. W stolicy Wielkopolski wystąpi m.in. Sylwia Grzeszczak oraz Marek Piekarczyk.

Sobota, 6 października

Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim

Głosowanie w PBO oficjalnie ruszyło 27 września i potrwa do 19 października. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy Poznania, bez ograniczenia wiekowego.  Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną – w Serwisie Poznański Budżet Obywatelski 2019. Osoby, które nie mają dostępu do komputera i internetu lub potrzebują pomocy w oddaniu głosu, mogą w sobotę i niedzielę w godz. 10-18 skorzystać z 42 punktów do głosowania. Ich lista, jest dostępna na stronie internetowej:

https://budzet.um.poznan.pl/pbo2019/punkty-do-glosowania/

Wielka Szama na Stadionie – festiwal food trucków

W sobotę i niedzielę odbędzie się zlot food trucków. Jest to największe tego typu wydarzenie w Wielkopolsce. Poznaniacy spróbują potraw inspirowanych kuchnią z różnych zakątków świata, m.in. Azji, Francji, Meksyku oraz Bałkanów. Podczas wydarzenia nie zabraknie również konkursów z nagrodami, a także strefy chillu.

Stadion Poznań, ul. Bułgarska 17, sobota godz. 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00, wstęp wolny

Więcej informacji: http://naszglospoznanski.pl/wielka-szama-na-stadionie/ 

Happysad – koncert w CK Zamek

Zespół Happysad wystąpi w sobotni wieczór w CK Zamek. Grupa działa na polskiej scenie muzycznej od 2001 r. Muzycy grają rock alternatywny. Ich płyta „Wszystko jedno” znalazła się wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

Sala Wielka, CK Zamek, godz. 18:00 (wejście), godz. 19:00 (start koncertu), cena biletu: 60-70 zł

Szczegóły wydarzenia: http://ckzamek.pl/wydarzenia/3412-happysadkoncert/

Jedzielnia – Centrum

Jedzielnia to wydarzenie, które promuje uroki regionalnych produktów, tradycyjnych potraw oraz pozwala odkryć nowe poznańskie restauracje. Na specjalnym stoisku uczestnicy zaprezentują potrawy przygotowane z rodzimych produktów sezonowych. Sobotnie spotkanie jest ostatnim w tym roku.

Plac Wielkopolski, godz. 10:00, cena wszystkich dań – 10 zł

„Gdybym był bogaczem” – gala operetkowo-musicalowa

W sobotę stolicę Wielkopolski odwiedzi najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy – Narodowy Teatr Opery i Baletu w Odessie. Podczas trasy koncertowej „Gali operetkowo- musicalowej”, wystąpi ponad 50-osobowy skład artystyczny. W programie koncertu znajdą się arie operowe i operetkowe oraz tradycyjne ukraińskie pieśni narodowe.

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, godz. 19:00, cena biletu: 90-120 zł

Więcej informacji: http://naszglospoznanski.pl/gdybym-byl-bogaczem-mamy-zaproszenia/

Niedziela, 7 października

Pograjki – Muzyka Regionu Kozła

„Pograjki” to cykl koncertów interaktywnych, dzięki którym uczestnicy poznają tradycyjną kulturę Wielkopolski. Wydarzenie odbywa się raz w miesiącu  w Bramie Poznania. Niedzielny koncert umili spotkanie z Anną Kaźmierak – autorką książki „Elementarz tradycji Regionu Kozła”.

Brama Poznania, godz. 11:00, cena biletu: 7-10 zł

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/311647799620120/

Babi Targ – jesienne wietrzenie szaf

Po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się Babi Targ – wydarzenie polegające na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. Niedzielnemu spotkaniu towarzyszą warsztaty dla dzieci. Babi Targ jest popularny nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale również m.in. w Warszawie, Gdańsku oraz Szczecinie.

MTP, Hala nr 1, godz. 12:00, cena biletu: 5-35 zł

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2411645265519777/?active_tab=about

Sylwia Grzeszczak – koncert

Z okazji 10-lecia pracy artystycznej polska wokalistka Sylwia Grzeszczak wyrusza w trasę koncertową „Ten Tour”. W niedzielę odwiedzi Poznań. Artystka zadebiutowała albumem „Ona i on”. Podczas koncertu poznaniacy usłyszą najpopularniejsze utwory Sylwii Grzeszczak, jednak przygotowane w nowych aranżacjach.

Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, godz. 19:00, cena biletu: 70-100 zł

Informacje na temat biletów: https://kulturairozrywka.pl/poznan-sylwia-grzeszczak-ten/wydarzenie/37715

Marek Piekarczyk akustycznie – koncert

Marek Piekarczyk, długoletni lider zespołu TSA, wystąpi w Poznaniu. W niedzielę zaprezentuje swoje utwory w wersji akustycznej. Piekarczyk jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. W 2016 r. wystąpił w Poznaniu w przedstawieniu rock-opery „Jesus Christ SuperStar”.

Blue Note, ul. Kościuszki 79, godz. 20:00, cena biletu: 50-65 zł

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/213198889330247/