Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Odkryj skarb pod Kaponierą

Podziemia Kaponiery Kolejowej otworzą swe podwoje dla wszystkich poszukiwaczy skarbów. Podczas zwiedzania wystawy będzie można odnaleźć klucz do tajemniczej skrzyni. Na osoby, które rozwiążą zagadkę, czekają nagrody. W weekend, w tym miejscu na poznaniaków czekają też inne atrakcje – wycieczki z przewodnikiem, warsztaty tworzenia gier miejskich czy pokój zagadek.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie: https://kaponierakolejowa.pl/

Kaponiera Kolejowa to przez lata zapomniany (mimo że jedyny w swoim rodzaju) obiekt forteczny, który zyskał nowe oblicze po przebudowie ronda, które od niego przejęło swoją nazwę.

Godz. 17-19, Kaponiera Kolejowa (należy wysiąść na przystanku PST pod rondem Kaponiera odnaleźć półkoliste foyer, w głębi znajduje się wejście do podziemi).

Udział w zabawie jest bezpłatny

Zdrowe jedzenie na Madalinie

Zajezdnia na Madalinie po raz kolejny zaprasza na weekend pełen zabawy. Tym razem wydarzenie odbywa się pod hasłem „Jedz dobrze!”. Na dzieci czeka np. kuchnia błotna. W programie dla najmłodszych znalazł się m.in. zabawy klockami konstruktorskimi, a dla starszych – warsztaty z samoobrony. Czas pomiędzy zajęciami umilą dzieciom wielkie bańki mydlane i animacje sportowe. Atrakcje czekają także w sobotę i niedzielę. Będą to np. warsztaty robienia plyndzy oraz smacznych i zdrowych sałatek.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na Facebooku Madaliny – https://www.facebook.com/events/337262530536287/

Bareja nad Wartą

Groteskowe epizody ukazujące codzienność PRL-u – to wszystko można zobaczyć w filmie „Miś” Stanisława Barei. Cytaty Ryszarda Ochódzkiego i innych bohaterów są przytaczane do dziś i cały czas tak samo bawią. Kultową komedię można będzie zobaczyć na Plaży Rataje.

Godz. 21.30, Plaża Rataje (os. Piastowskie)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Piątek z PeWuKą

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o Powszechnej Wystawie Krajowej (prestiżowej imprezie wystawienniczej zorganizowanej w 1929 roku, z okazji 10-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości), mogą odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie i wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem oraz grze miejskiej. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji „Lato na Targach”. Dodatkowo, na najmłodszych czekają animacje, gry i zabawy.

Godz. 17 – 20 (Piątek z PeWuKą), godz. 11-15 (animacje dla dzieci), MTP (wejście od ul. Głogowskiej)

Więcej informacji na temat akcji „Lato na Targach” można znaleźć na stronie wydarzenia – https://www.mtp.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/lato-na-targach/

Udział jest bezpłatny.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz