Programiści z Cognifide zwycięzcami wirtualnego maratonu Pandacodium!


Polscy programiści z Poznania zwyciężyli w 48-godzinnym wirtualnym maratonie Pandacodium. Łukasz Wójciak, Igor Napierała, Tomasz Paulus i Kasper Warguła z firmy informatycznej Cognifide w weekend 16-17 sierpnia br. stworzyli od podstaw najlepszą grę sieciową, działającą w czasie rzeczywistym. Projekt drużyny Cognifide Ninjas wygrał także głosowanie internetowe na Twitterze. Organizowany przez kanadyjskich informatyków międzynarodowy hackathon ukończyło ostatecznie 15 zespołów z całego świata oraz 21 osób startujących indywidualnie.

Polscy programiści po raz kolejni potwierdzili w międzynarodowych rozgrywkach swoje wysokie kwalifikacje zawodowe, odporność na stres oraz umiejętność pracy pod presją czasu. Łukasz Wójciak, Igor Napierała, Tomasz Paulus, Kasper Warguła, na co dzień pracownicy poznańskiej firmy Cognifide, zdobyli pierwsze miejsce w trwającym przez 48 godzin wirtualnym maratonie Pandacodium. Najlepsza drużyna tegorocznego hackatonu
w ciągu łącznie 24 godzin stworzyła grę sieciową w czasie rzeczywistym dla minimum 2 osób, dostępną dla szerokiej publiczności poprzez przeglądarkę Chrome pod adresem http://pandacodium.cognifide.com/.

Projekt teamu Cognifide Ninjas nie tylko uzyskał bardzo wysokie oceny międzynarodowego jury, ale wygrał także głosowanie internautów na Twitterze. Eksperci i gracze z całego świata docenili przede wszystkim kreatywność i innowacyjność polskich programistów, design samej gry, w tym wykorzystanie postaci pandy oraz doskonałą komunikację między graczami w czasie rzeczywistym. Poznański zespół w nagrodę otrzymał atrakcyjny pakiet usług
programistycznych.

Na stworzenie gotowego projektu każda drużyna hackathonu miała 48 godzin. Dzięki rewelacyjnej atmosferze w naszym zespole oraz wsparciu ze strony firmy, która zapewniła nam komfortowe warunki do pracy i pełne wyżywienie, naszą grę napisaliśmy w niespełna dobę. – twierdzi Łukasz Wójciak z zespołu Cognifide Ninjas – Udział w Pandacodium to nie tylko świetna zabawa i wyzwanie zawodowe, ale także możliwość poznania nowych technologii, z którymi na co dzień zwykle nie mamy do czynienia. Jestem szczególnie dumny, iż w tak krótkim czasie udało nam się rozwiązać najtrudniejszy zwykle w grach sieciowych problem synchronizacji graczy w czasie rzeczywistym. Postanowiliśmy przeliczać ich pozycje na centralnym serwerze i wysyłać je tylko do rysowania na komputerach poszczególnych uczestników. Dzięki temu wszystkie elementy naszej gry są idealnie zsynchronizowane, a my możemy się cieszyć z głównej nagrody hackathonu.

Pandacodium 2013 to międzynarodowy wirtualny maraton, który w tym roku rozpoczął się 16 sierpnia br. i trwał przez kolejne 48 godzin. Jego tematem przewodnim była „Komunikacja w czasie rzeczywistym klient-serwer”. Bezpłatna i otwarta dla wszystkich zainteresowanych impreza, organizowana przez grupę programistów z Kanady, odbyła się tylko i wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Więcej o wirtualnym hackathonie z udziałem poznaniaków można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: http://pandacodium.ca/

Cognifide – od 2005 roku z sukcesem działa na światowym rynku IT. Firma posiada dwie siedziby.
W Londynie rezyduje zarząd całej organizacji, departament sprzedaży oraz konsultingu, natomiast zespół w Poznaniu zajmuje się realizacją projektów dla pozyskanych przez firmę klientów. W Polsce zarejestrowane są dwie spółki-córki Cognifide: Cognifide Polska oraz Cognifide Ekino. Ostatnia z nich powstała w lutym 2012 roku jako efekt zacieśnienia współpracy z francuskim potentatem marketingowym – grupą FullSIX, która obsługuje takich klientów jak: Coca Cola, Samsung, Orange, Fiat czy L’Oreal.

Cognifide w oparciu o systemy zarządzania treścią (CMS – Content Management Systems) tworzy zaawansowane technologicznie portale i serwisy internetowe. Przy ich budowaniu programiści firmy korzystają z technologii JAVA i .NET. oraz produktów tak znanych na świecie firm jak ADOBE
i SITECORE. Klientami Cognifide są przede wszystkim największe międzynarodowe korporacje.
W ostatnich 7 latach firma prowadziła projekty dla takich potentatów jak m.in. Skype, Investec, Roche, Virgin Media, John Lewis, Allianz, TNT, Chivas, Ogilvy, Sporting Bet czy GSK. Dzięki pracy polskich programistów w Poznaniu powstają strony internetowe marek o światowym potencjale i zasięgu.

W obu polskich spółkach Cognifide pracuje obecnie ponad 100 osób. W ciągu ostatnich 2 lat zatrudnienie w poznańskim biurze zwiększyło się dwukrotnie. Firma zatrudnia i wspiera w rozwoju ludzi z pasją, zarówno doświadczonych programistów, jak i osoby młode, rozpoczynające dopiero swoją karierę zawodową. Cognifide ściśle współpracuje z poznańskimi uczelniami wyższymi, organizuje staże i praktyki oraz warsztaty i wykłady dla studentów. Firma aktywnie wspiera inicjatywy środowiska informatycznego, angażując się m.in. w organizację i sponsorowanie konferencji branżowych (GeeCON, 33rd Degree) czy spotkań grup programistycznych (JUG, meet.js, PDNUG, PTaQ Group). Dotychczasowa szeroka działalność społeczna i charytatywna, podejmowana nie tylko
z inicjatywy firmy, ale także jej pracowników, zaowocowała w 2013 roku rozpoczęciem prac nad kompleksowym programem CSR.

W 2011 roku Cognifide Polska zostało laureatem plebiscytu Skrzydła Biznesu, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. Natomiast w 2013 r. w X edycji konkursu „Poznański Lider Przedsiębiorczości” spółka otrzymała wyróżnienie w kategorii „Średni przedsiębiorca”.
www.cognifide.com, www.facebook.com/CognifidePolska.

Dodaj komentarz