Profesjonalne środki czyszczące, czyli sposób na skuteczne czyszczenie


Każdy właściciel sklepu czy punktu usługowego wie, jak wymagający potrafią być klienci pod względem czystości w lokalu. Dużo łatwiej jest sprostać ich wymaganiom, używając profesjonalnych środków czystości. Czy są one zarezerwowane tylko dla profesjonalistów, czy może warto używać ich również w domu? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Profesjonalne środki czyszczące, czyli sposób na skuteczne czyszczenie

Chemia gospodarcza a profesjonalne środki czystości

Środki czystości dostępne w drogeriach czy marketach zdecydowanie różnią się od tych przeznaczonych do sprzątania powierzchni biurowych i gastronomicznych. Dlaczego? Ponieważ chemia gospodarcza popularnych marek nie musi spełniać tak restrykcyjnych norm, jak środki czystości do profesjonalnego zastosowania. Chemia przeznaczona dla branży profesjonalnej musi nie tylko czyścić, ale przede wszystkim dezynfekować, co jest wymogiem w punktach usługowych i budynkach użyteczności publicznej. Poza tym środki profesjonalne są zdecydowanie bardziej skuteczne w walce z zabrudzeniami. Wynika to z faktu, że w skład produktów profesjonalnych wchodzą silniej działające substancje. Oprócz tego środki profesjonalne cechują się większą wydajnością, ze względu na stężenie produktu. Zwykle kupuje się je w formie koncentratu, który należy rozcieńczyć w odpowiedniej proporcji z wodą. Dzięki temu jedno opakowanie produktu starcza na wiele zastosowań. Jest to więc rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Dlaczego? Kupując jedno, duże opakowanie, generujemy mniej śmieci niż w przypadku zakupu kilku czy kilkunastu preparatów gospodarczych o mniejszej pojemności. Lepsza skuteczność oznacza również oszczędność czasu, gdyż zabrudzenia usuwamy szybciej. Więcej na temat profesjonalnej chemii czyszczącej znaleźć można w artykule: „Skuteczne środki czystości? Poznaj tajemnicę profesjonalistów”.

Dlaczego warto kupować środki profesjonalne?

Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo użytkowania. Lokale usługowe i budynki użyteczności publicznej muszą spełniać normy Sanepidu, dzięki temu profesjonalne środki czystości są dostosowane np. do kontaktu z żywnością oraz pozostają neutralne dla alergików. Ponadto gwarantują nienaganną czystość oraz dezynfekcję powierzchni, są bardziej wydajne i skuteczne. Dodatkowo producenci profesjonalnych środków czystości często posiadają w swej ofercie produkty przeznaczone do konkretnych pomieszczeń. Specjalizacja produktów wpływa na ich większą skuteczność, dzięki zróżnicowanemu składowi chemicznemu. Każda, dobra gospodyni wie przecież, że środki do usuwania kurzu nie sprawdzą się w czyszczeniu tłustych plam, a płyn do podłóg PCV może zniszczyć drewniany parkiet. Godną polecania marką, która produkuje środki przeznaczone do konkretnych zadań, jest CLINEX, która działa na krajowym rynku chemii samochodowej oraz produkuje profesjonalne środki czystości. Clinex.com.pl to strona internetowa firmy, na którą odsyłamy po więcej informacji na temat konkretnych produktów.

Profesjonalna chemia czyszcząca to rozwiązanie nie tylko dla posiadaczy własnej firmy, ale także dla sprytnych gospodyń domowych, które cenią sobie oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Dodaj komentarz