Pralkosuszarki – oszczędź swój czas i przestrzeń!


Pralkosuszarki to sprzęt AGD, który coraz częściej można spotkać w mieszkaniach. Korzyści związane z posiadaniem tego rodzaju nowoczesnych sprzętów domowych są bardzo duże. Szczególnie osoby, które mają do czynienia z dużą ilością prania na co dzień, zauważają ogromny potencjał tych urządzeń.

Dlaczego warto kupić pralkosuszarkę?

Pralkosuszarki posiadają wiele zalet. Po pierwsze, zapewniają one sporą oszczędność czasu. Pranie jest suszone w ich bębnie od razu po wykonaniu programu mycia. Nie trzeba zatem takiego urządzenia opróżniać, by wywiesić znajdujące się w nim rzeczy. Po drugie, dzięki pralkosuszarkom możemy zaoszczędzić przestrzeń w domu. Po zakupie urządzenia możemy zapomnieć o rozstawianiu tradycyjnej suszarki, które przecież bywa kłopotliwe – szczególnie w mniejszych mieszkaniach oraz przy dużej ilości prania. Równie istotną zaletą posiadania pralkosuszarki jest fakt, że unikamy gromadzenia wilgoci w domu/mieszkaniu. Wilgoć z prania, które suszy się w pralkosuszarce, jest zwykle usuwana do pojemnika, który znajduje się w jej wnętrzu.

Czym kierować się przy wyborze pralkosuszarki?

Decydując się na zakup pralkosuszarki, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Dzięki temu mamy szansę wybrać produkt idealnie dostosowany do własnych potrzeb. Pierwszym z rzeczonych parametrów jest pojemność urządzenia, która dotyczy prania i suszenia. W przypadku załadunku do prania możemy spotkać się z urządzeniami, które mieszczą z powodzeniem od kilku do nawet kilkunastu kilogramów ubrań, z kolei jeśli chodzi o ładowność prania do suszenia, waha się ona od kilku do 10 kilogramów.

Niezwykle ważna jest także prędkość wirowania. Nowoczesne urządzenia cechują się prędkością wirowana na poziomie od kilkuset do nawet 1400-1500 obrotów na minutę. Równie istotna jest klasa energetyczna. Decyduje ona o tym, jak dużo energii elektrycznej pobiera pralkosuszarka. Najtańsze pralkosuszarki mają zwykle klasę energetyczną B, natomiast droższe – klasę A. Oprócz tego duże znaczenie mają funkcje dodatkowe. Dzięki nim możemy wyprać i wysuszyć pranie szybciej oraz dokładniej.

Jaką pralkosuszarkę kupić?

Wśród dostępnych na rynku pralkosuszarek na szczególną uwagę zasługują urządzenia firmy Indesit. Charakteryzują się one wysoką efektywnością prania i suszenia oraz dużą wytrzymałością. Najprostszym, budżetowym urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w domach singli i par jest pralkosuszarka Indesit IWDE 7105 B EU o klasie energetycznej B. Pojemność pralki wynosi 7 kg, natomiast pojemność suszenia to 5 kg. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1000 obr/min. Ten model pralkosuszarki wyposażony jest w wyświetlacz elektroniczny. Posiada ona ponadto podstawowe funkcje dodatkowe, jak opóźnienie uruchomienia (do 12 godzin), dodatkowe płukanie (które doskonale sprawdza się przy twardej wodzie), a także blokada przedwczesnego otwarcia drzwi i zabezpieczenie przed zalaniem.

Pralkosuszarka Indesit XWDE 861480X WSSS EU to z kolei urządzenie idealne dla par i mniejszych rodzin. Jej podstawowe parametry to: 8 kg ładowności prania, 6 kg pojemności w przypadku suszenia, klasa energetyczna A. Atutem tego modelu jest duży wybór programów prania (np. bawełna, ciemne materiały, delikatny, pranie wstępne, sport, syntetyki).

Jeśli chodzi natomiast o urządzenie, które będzie spełniało wymagania dużej rodziny, warto zainwestować w pralkosuszarkę Indesit XWDE 961480 X WSSS EU. Cechuje się ona ładownością do 9 kg w przypadku prania i 6 kg w przypadku suszenia. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obr/min. Pozwala ona na wypranie nawet najbardziej zabrudzonych ubrań. Jej atutem są ponadto liczne funkcje dodatkowe. Oprócz możliwości opóźnienia startu programu prania i suszenia do nawet 24 godzin, oferuje m.in. cykl odświeżania (do usuwania nieprzyjemnych zapachów, jak pot lub dym) oraz program Express Wash & Dry pozwalający na szybkie wypranie i wysuszenie 0,5 kg zabrudzonych ubrań w nieco ponad 30 minut.

Dodaj komentarz