Pracownik banku przelał pieniądze klientów na swoje konto


 Pracownik jednego z poznańskich banków za pomocą zmienionych danych do logowania, przelał na swoje konto 23 tys. złotych.   Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

klawiaturaikajdanki

 

Mężczyzna za pośrednictwem internetu, wykorzystując loginy i hasła dostępu innych pracowników banku, zalogował się do wewnętrznej sieci teleinformatycznej banku. Następnie zmienił dane do logowania, adresy e-mail oraz numery telefonów komórkowych do potwierdzania transakcji na rachunkach bankowych dwóch klientów tego banku.

Jeszcze tego samego dnia przelał pieniądze z tych kont, w łącznej wysokości 23 tys. zł na swój, założony wcześniej rachunek bankowy, po czym wypłacił część tych pieniędzy z bankomatu w jednym z poznańskich centrów handlowych.

Policjanci zespołu dw. z Przestępczością Komputerową Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeszukali mieszkanie podejrzanego. Zabezpieczyli telefony komórkowe oraz komputery, z których sprawca logował się do internetu. Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Poznania. Do tej pory nie był karany. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zostało też zabezpieczone mienie o łącznej wartości 5 tys. na poczet przyszłych kar i grzywien. Przestępstwo, którego się dopuścił to oszustwo komputerowe. Jest zagrożone karą więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło: KMP Poznań

Dodaj komentarz