Pożyczki przez internet nie zawsze są w całości online


Internet zmienił wiele dziedzin życia, a co niektóre wywrócił do góry nogami. Tak jest na pewno z pożyczaniem pieniędzy, które teraz dostępne są za pośrednictwem wniosku online. Składamy go i po niedługim czasie środki pieniężne lądują na naszym koncie. Nie każdy jednak chce tak otrzymywać pożyczkę i jak się okazuje, nie stanowi to żadnego problemu. Jak to możliwe? Wyjaśnimy to w poniższym artykule.

Tradycyjnie czy online?

Jeszcze przed erą internetu nikt nie myślał o tym, jak łatwo można pożyczać pieniądze – na odległość i bez zbędnych formalności. Dawniej w tym celu trzeba było zawsze pójść albo do banku, albo do firmy udzielającej chwilówek. Wymagało to poświęcenia sporej ilości czasu i energii. Dzisiaj można to zrobić o wiele prościej i nieporównywalnie szybciej. Wszystko za sprawą serwisów pożyczkowych online. Nie zapominajmy jednocześnie, że to, co dla jednej osoby może być bardzo wygodne i pożądane, dla innej – wręcz przeciwnie, jest niezrozumiałe, a nawet groźne. Dla nich tradycyjne sposoby są lepsze, dlatego firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom.

Czek Giro – co to takiego?

Wiele z nich pozwala na odbiór pieniędzy osobiście na poczcie. Pożyczki na czek Giro, bo tak nazywa się ta usługa, stanowią ogromne ułatwienie dla każdej osoby, która albo nie ma konta bankowego, albo preferuje bardziej tradycyjne przekazanie środków pieniężnych. Co ciekawe, usługa ta istnieje niemal tak długo, co sama bankowość, ponieważ czeki cieszyły się ogromną popularnością na długo, nim zostały wprowadzone konta elektroniczne.

Za sprawą czeku Giro gotówkę można wybrać w placówkach Poczty Polskiej, jak również w Banku Pocztowym. Nie każda jednak firma pożyczkowa na to pozwala, więc nim wybierzemy odpowiedni podmiot, za sprawą którego uzyskamy pożyczkę, sprawdźmy warunki wypłaty gotówki.

Jak działa czek Giro?

Można go zrealizować od razu po zawarciu umowy pożyczkowej oraz otrzymania formularza Giro (najczęściej w terminie od 5 do 7 dni). Dotyczy to każdej formy wsparcia, a więc pożyczki na raty, jak i szybkiej chwilówki. Z czekiem oczywiście należy udać się na pocztę w godzinach jej pracy. Może się zdarzyć, że w przewidzianym na odbiór terminie nie uda nam się odebrać pieniędzy. Jeśli tak będzie, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą.

I co równie istotne, środki pieniężne może wybrać jedynie osoba uprawniona, a więc pożyczkobiorca. Nie ma opcji, aby zrobił to na przykład ktoś z rodziny. Do pobrania środków pieniężnych potrzebny będzie dowód osobisty oraz formularz wypłaty Giro (czek Giro, na którym widnieją szczegóły transakcji).

Pożyczka prosto do domu? Czemu nie!

Innym ciekawym i coraz popularniejszym sposobem na zdobycie środków, jest wizyta przedstawiciela pożyczkowego w domu. To szczególnie dobra opcja nie tylko dla osób, które nie posiadają konta w banku, ale także dla tych, które z różnych względów nie mają czasu bądź sił do częstego wychodzenia z domu. Dotyczy to więc często ludzi starszych. Pamiętajmy jednak, aby zawsze dobrze sprawdzić firmę, także pod kątem tego, z jakimi kosztami wiąże się taka usługa, a niewątpliwą pomocą są w tym profesjonalne porównywarki pożyczek jak Money24.

Jak więc widzimy, pieniądze można odebrać na wiele sposobów – nie tylko pobierają je z konta bankowego, ale także za sprawą czeków Giro bądź wizyt przedstawiciela pożyczkodawcy w naszym domu. Możemy więc wybrać, co jest dla nas najwygodniejsze!

Dodaj komentarz