Pożyczki pozabankowe od 18 lat – na co uważać szukając pożyczki?


W życiu każdej osoby mogą przydarzyć się sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowej gotówki.

O ile posiadamy stałą pracę oraz mamy ukończone 21 lat nie powinniśmy mieć problemu z otrzymaniem kredytu w banku. Sytuacja komplikuje się jednak w przypadku osób, które dopiero osiągnęły pełnoletniość i nie są zatrudnione na umowę o pracę. Rozwiązaniem dla młodych osób są pożyczki pozabankowe. Ich oferta jest naprawdę szeroka. Warto jednak zachować ostrożność się sięgając po ten rodzaj pożyczek. Na co powinniśmy uważać? Przekonajmy się.

Sprawdź firmę pożyczkową

Gdy chcesz zaciągnąć pożyczkę pozabankową i uda ci się znaleźć ofertę, która wydaje ci się atrakcyjna zacznij od sprawdzenia informacji na temat firmy, która jej udziela. Sprawdź nie tylko informacje, które podaje firma na swojej stronie internetowej, ale również opinie jakimi cieszy się wśród innych klientów. W tym celu możesz odwiedzić porównywarki pożyczek oraz fora internetowe dotyczące finansów. Jeśli firma cieszy się dobrymi opiniami – możesz być spokojny.

Wysokość oprocentowania i RRSO

Jeśli chcesz pożyczać bezpiecznie zadbaj o to, by dokładnie sprawdzić koszty pożyczki. Sprawdź nie tylko oprocentowanie pożyczki, które znajdziesz na głównej stronie oferty, ale również RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To właśnie ona mówi ci o tym ile tak naprawdę kosztować będzie cię pożyczka. Zapoznaj się z umową oraz regulaminem udzielania pożyczki.

Sposób spłaty i dodatkowe opłaty

Pożyczki od 18 lat mogą przybierać różne formy. Są to nie tylko popularne chwilówki, które wymagają jednorazowej spłaty całego zobowiązania ale również pożyczki ratalne. Chcąc pożyczać bezpiecznie upewnij się jak wygląda spłata pożyczki. Sprawdź również, czy pożyczkodawca nalicza dodatkowe opłaty za opóźnienia w spłacie oraz upewnij się, że nie musisz ponosić dodatkowych kosztów np. za obsługę wniosku lub wizyty doradcy pobierającego kolejne raty pożyczki.

Bezpieczeństwo strony internetowej

Obecnie większość firm pożyczkowych umożliwia swoim klientom zaciągnięcie pożyczki za pomocą strony internetowej. To szybkie i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy wychodzić z domu. Warto jednak mieć świadomość, że wypełniając wniosek o pożyczkę przekazujemy ważne dane dotyczące naszej osoby. Dlatego też korzystaj wyłącznie ze stron, które są odpowienio zabezpieczone przez protokół SSL. Jak upewnić się, że masz do czynienia z taką stroną? To proste – w pasku adresu powinna znajdować się zielona kłódka. Wówczas wszystkie informacje, które przekazujesz firmie pożyczkowej są szyfrowane.

Podsumowując, pożyczki pozabankowe są bezpiecznym rodzajem produktów finansowych. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele pożyczek dla młodych osób, z których bez obaw możemy skorzystać. Pamiętajmy jednak o tym, by dokładnie sprawdzić firmę, której oferta wydaje nam się być atrakcyjna oraz zapoznać się z wszystkimi informacjami jakie przekazuje na swojej stronie pożyczkodawca. Dzięki temu zyskamy pewność, że pożyczka nie wpłynie negatywnie na naszą sytuację finansową.

Dodaj komentarz