Poznański triathlon najlepszy!


Tegoroczny LOTTO POZnan* Triathlon został wybrany przez społeczność triathlonową najlepszą Imprezą Roku 2013 w Polsce. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia pozytywna ocena, którą otrzymały poznańskie zawody współorganizowane przez firmę ENDU SPORT.

Wyróżnienie zostało przyznane przez specjalizujący się w tematyce triathlonu portal xTRI.pl na podstawie głosów oddanych przez profesjonalnych triathlonistów i amatorów, trenerów, jak również całej triathlonowej braci z różnych regionów Polski. W rywalizacji o pierwsze miejsce LOTTO POZnan* Triathlon wyprzedził Herbalife Triathlon Gdynia. Wśród pięciu nominowanych propozycji znalazła się także druga (obok poznańskiej) impreza, którą od 2012 roku organizuje ENDU SPORT, a mianowicie Triathlon Sieraków.

Dziękujemy za wyróżnienie, do którego z pewnością przyczyniły się wszystkie podmioty zaangażowane w organizację zawodów, jak również sami zawodnicy i kibice. Pokazuje to, że w Polsce istnieje zapotrzebowanie na duże imprezy triathlonowe takie jak Poznań Triathlon, które angażują nie tylko profesjonalistów i pasjonatów sportu, ale również mieszkańców miast – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor ENDU SPORT i dodaje, że na przyszłorocznych zawodach w Poznaniu i Sierakowie należy spodziewać się kolejnego rekordu frekwencji. – W przypadku Poznania będziemy kontynuować także proces ubiegania się o licencję IRONMAN®. Zakładamy, że skala imprezy pozytywnie wpłynie na jego przebieg i wraz z kolejnymi organizowanymi przez nas przedsięwzięciami przyczyni się to do dalszej popularyzacji triathlonu w Polsce – dodaje.

Społeczność triathlonowa wybrała także najlepszy Debiut Roku 2013 wśród imprez. Wyróżnienie to otrzymał Triathlon Przechlewo. Warto dodać, że wśród podmiotów zaangażowanych w jego organizację również znajdowała się firma ENDU SPORT.  Szczegóły odnośnie pozostałych wyróżnień przyznanych za miniony sezon można znaleźć na stronie http://www.xtri.pl/wydarzenia/polska/item/582-nagrody-za-sezon-2013-przyznane.

 

Dodaj komentarz